DEDA elementi – Italská vášeň promítnutá do komponentů

12.04.2019 | TZ Cyklošvec

DEDA elementi – Italská vášeň promítnutá do komponentů

Stále přemýšlíte, jakými komponenty „vytunit“ svoje kolo, ať je opět o nějaké gramy lehčí, ale i kvalitnější a spolehlivější? Nebo se vám jen stará řídítka okoukala a chcete zkusit jiný tvar oblouku? Velmi zajímavou volbou mohou být nejen na silniční cyklistiku profilovaní Italové pod značkou DEDA elementi. Ti dodávají svoje komponenty mnoha světovým profesionálním týmům – pro příklad Lotto Soudal, UAE Team Emirates, Cofidis Pro Cycling Team nebo Caja Rural Seguros. A to je dobrý argument sám o sobě, proč dostat tuto značku do hledáčku.

Při prvním kontaktu si jistě řeknete, že máte čest s opravdovým specialistou na silniční cyklistiku. Ano, pracovníkům značky, kteří úzce spolupracují s jezdci podporovaných týmů, koluje asfaltová krev v žilách, ale nenechte se zmást – nevymezují se a fokus značky při bližším ohledání působí více než široce. V sortimentu nalezneme i řadu produktů pro horská kola, dráhovou cyklistiku, časovku, triatlon a v neposlední řadě i singlespeedy či city biky. Co to znamená? Nesmí být opomenuty představce pro průměr řídítek 35mm, kompletní časovkářské kokpity, doplňky v podobě  ultralight košíků či šikovných objímek na rám proti padání řetězu a různé stylové komponenty pro poměrně vymezenou skupinu městských fixie borců.

Samotný sortiment je dělen do několika různých produktových řad, v závislosti na použitých materiálech a technologii zpracování. Kdo sází na to, že velká část komponentů je z uhlíkového vlákna, není daleko od pravdy. Kupříkladu řady s označením Superleggera a Superzero jsou dle výrobce určeny pro použití na kolech osazených komponenty Shimano Dura Ace nebo Campagnolo Super Record. Podobně pak řady 35 a Zero100 odpovídají řadám Shimano Ultegra či Campagnolo Chorus.

Výše uvedená řada, druhá nejvyšší v katalogu – Superzero, nabízí jak karbonová, tak i hliníková řídítka. Většina ostatních řad vám to s materiály ulehčí, je však skoro pravidlem, poskládat z každé řady celý posed – představec, řídítka a sedlovku (s různým offsetem). 

Například výše zmíněná řídítka Superzero jsou výjimečná díky svému specifickému Aero profilu, který jezdci poskytuje pohodlný ergonomický úchop. Pro nadcházející sezonu doznala tato řada změn hlavně v podobě přepracovaného designu a barevného provedení. Novinkou v této řada je hliníkový nástavec pro řídítka s označením Superzero TT s nastavitelnou délkou, určený hlavně pro časovkáře a triatlonisty. Novinkami v řadě Zero100 jsou řídítka Gravel100. Jsou vhodná pro využití na cyklokrosových kolech a samozřejmě dle názvu na gravel/endurance kolech, která zažívají i v naší kotlině s přihlédnutím na „kvalitu“ některých cest velký boom. Nového grafického zpracování se dočkaly například komponenty z řady Zero2, což ocení také nejeden fanda tuningu. V neposlední řadě se Italové zaměřují i na produkci velmi kvalitních omotávek – například novinku s názvem Presa. Díky své specifické struktuře s děrovanou vrchní vrstvou nabízí jezdci možnost velmi komfortního, avšak pevného úchopu. Díky mnoha barevným variantám si navíc vybere každý.

Pro nahlédnutí do celé nabídky i s novinkami zaměřte zrak do Písku, kde sídlí výhradní dovozce Deda elementi do ČR – firma CykloŠvec.

 

 

 Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste