Del Toro se podle zákulisních informací chvíli zdráhal smlouvu s UAE Emirates-XRG prodloužit, protože Seixas se údajně už dohodl s týmem ze Spojených arabských emirátů, že sem po roce 2027, kdy mu končí smlouva s Decathlon CMA CGM, přestoupí.
Teď jsou okolnosti zřejmě jiné. Na Tour de France byl o tři roky starší Mexičan silnější a vedení UAE doufá, že by jednoho dne mohl navázat na Tadeje Pogačara, se kterým ho pojí výborný vztah. Navíc dosahuje skvělých výsledků i na dalších velkých závodech. Letos vyhrál tři etapové závody série WorldTour – UAE Tour, Tirreno-Adriatico a Tour Auvergne-Rhône-Alpes.

„Jsem moc rád, že můžu pokračovat v týmu UAE Emirates-XRG. Od chvíle, kdy jsem se k týmu připojil, ve mě všichni věřili a poskytli mi nejlepší podmínky pro můj rozvoj jako závodníka i jako člověka. Každou sezonu jsem se od svých týmových kolegů a lidí kolem sebe naučil něco nového a cítím, že se neustále zlepšuji,“ říká Del Toro po podepsání nového kontraktu.
„V tomto týmu se cítím jako doma. Sdílíme stejné ambice, stejnou vášeň pro závody a stejnou touhu neustále se zlepšovat. Podpis dlouhodobé smlouvy mi dodává velkou sebedůvěru, protože vím, že jsem na správném místě pro svou budoucnost. Společně jsme již dosáhli několika úžasných vítězství, ale upřímně věřím, že to nejlepší teprve přijde. Těším se, že budu s tímto týmem dále růst a bojovat o vítězství v nejvýznamnějších závodech na světě,“ dodává.
Seixas s prodloužením vyčkává
Kolem Seixase je na přestupovém trhu větší ruch, protože mladý Francouz dosud neprodloužil smlouvu s týmem Decathlon CMA CGM a zvažuje, co bude pro jeho kariéru nejlepší. Zájem o něj má například tým Visma | Lease a Bike, který však potřebuje navýšit rozpočet, aby mohl dorovnat nabídky konkurence.

Hodně se mluví také o zájmu týmu Pinarello-Q36.5, který je na vzestupu a jehož majitel Ivan Glasenberg, jihoafrický miliardář, je ochotný do týmu investovat velké peníze.
Nejpravděpodobněji však Seixas zůstane v Decathlonu, kde kolem něj staví celý tým s cílem jednou vyhrát Tour de France. Od příštího roku tým posílí vrchařští domestici Pavel Sivakov, Ben O'Connor a Laurens De Plus, aby pomáhali právě Seixasovi.
Devatenáctiletý cyklista však stále vyčkává a udržuje svůj tým v napětí. „Nemusím jednat rychle,“ řekl v rozhovoru pro L'Équipe. „Jestli zůstanu, tak zůstanu. Jestli odejdu, tak odejdu. Nevím, jak daleko to zajde, ale věřím týmu a tým věří mně.“