Největší český veletrh cyklistiky FOR BIKES zaplní v areálu PVA EXPO PRAHA plochu přes 15 000 m2 v pěti halách výstaviště. Představí tisícovky kol a cyklistických doplňků a plánuje bohatý doprovodný program.

Ke svému jubilejnímu ročníku představí v letňanských halách prestižní značky z Česka i zahraničí.
Unikáty na jednom místě Milovníci a znalci cyklistického oboru si jistě nenechají ujít nabídku novinek od značek Scott, Cannondale, Trek, Bianchi, Isaac, Colnago, Kross, Haibike, Giant nebo Cube. Chybět nebude ani plajáda tuzemských brandů. V Letňanech se představí například Apache, Author, Crussis, Kellys, Rock Machine.

Pro návštěvníky, kteří uvažují o koupi elektrokola pro každého člena rodiny, bude k dispozici také řada testovacích strojů. Ty si budou moci vyzkoušet na připravených venkovních i vnitřních drahách v areálu výstaviště. V rámci veletrhu bude vybudována celá Bafang E-Hala s více než dvaceti druhy elektropohonů. Premiérou na veletrhu FOR BIKES bude v jeho desátém ročníku také možnost pro návštěvníky vyzkoušet si, jak fungují sdílená elektrokola Freebike.

Vzácní hosté i atraktivní soutěže
Akce vypukne v plné síle po slavnostním zahájení, kterého se v pátek 29. března v 11 hodin zúčastní řada osobností v čele s ambasadorem akce, paralympionikem Jiřím Ježkem. Již ve 12 hodin začne tisková konference ŠKODA AUTO a nové cyklistické platformy We Love Cycling ve Vstupní hale II. Jejími vzácnými hosty budou Kateřina Neumannová, Karla Štěpánová nebo Jiří Ježek a další.

V rámci oslav budou návštěvníci vyhrávat. Připraveny jsou mimo jiné dvě hlavní ceny, které si výherci odnesou z letňanského výstaviště domů. Pro tuto příležitost si společnost Universe Agency připravila celoodpružené horské kolo Author A-Ray 29 a elektrokolo Author Engine 29 v celkové hodnotě 100 tisíc korun. Milovníci cestování mohou vyhrát zájezd od CK Adventura do Provence v hodnotě 30 000 korun.

V rámci doprovodného programu nebudou chybět cyklistické závody pro profesionály, kde se na start postaví i Jaroslav Kulhavý (startovní listina silničního kritéria) i širokou veřejnost, ukázky cyklistických dovedností nebo testovací dráhy pro děti. V rámci veletrhu FOR BIKES proběhne také Family Day v neděli 31. března, kdy bude možné vyzkoušet si dětské testovací dráhy, pumptrack, dopravní hřiště, pestrou nabídku trenažerů a simulátorů, ale také se například dozvědět něco o základech první pomoci.

Více informací o veletrhu najdete na: www.forbikes.cz a na facebooku FOR BIKES.