Dnes v Mladé Boleslavi vyvrcholí ŠKODA CUP 2019

21.09.2019 | TZ ČSC, Foto: Josef Vaishar

Dnes v Mladé Boleslavi vyvrcholí ŠKODA CUP 2019

Závěrečný díl Českého poháru na sinici ŠKODA CUP 2019 pro kategorii mužů elite odstartuje dnes v Mladé Boleslavi. Po pěti silničních závodech na závodníky čeká zpestření v podobě kritéria, které nese název ŠKODOVÁCKÉ okruhy. Pro diváky je také skvělou zprávou, že se na startu sejde téměř kompletní česká špička.

Ve velmi silné sestavě se představí například průběžně vedoucí celek soutěže týmů Topforex-Lapierre. Závodníci z tohoto týmu, který se zaměřuje na výchovu talentů do 23 let, navíc budou při absenci vedoucího závodníka této kategorie Jakuba Otruby (Elkov Author), usilovat o celkové vítězství. O to by v elitní kategorii neměl přijít Dominik Neuman z Elkovu Author i přesto, že ve startovní listině jeho jméno nenajdeme stejně jako další hradecké jezdce. Elkov Author tím tak pravděpodobně přijde o průběžné druhé místo v soutěži týmů, přednost dostaly důležité zahraniční starty.

Naopak ve velmi hojném počtu se představí průběžně třetí celek CK Příbram-Fany Gastro v čele se třetím závodníkem pořadí Martinem Boubalem. O posun v celkovém pořadí určitě bude usilovat čtvrtý TJ Favorit Brno, který na Příbram ztrácí pouze osm bodů, jejich lídr Petr Hampl pak na průběžném pátém místě ztrácí na pódiové umístění pouhé dva body.

Naopak v oslabené sestavě bude startovat AC Sparta Praha, která v závěru sezóny absolvuje program v Číně a chybět budou i někteří reprezentanti startující na Mistrovství světa v anglickém Yorkshiru.

Startovní výstřel zazní ve 14 hodin, slavnostní vyhlášení pak bude zahájeno v 19 hodin.

Pokud jste fanoušci silniční cyklistiky, nenechte si závěrečný závod nejvyšší české soutěže ujít! Kritérium je jednou z divácky nejatraktivnější disciplína, navíc bude pro diváky připraven bohatý doprovodný program. Po celý den bude zpřístupněno Škoda Auto Muzeum, ve kterém večer proběhne slavnostní vyhlášení celé soutěže, pořadatelé ale nezapomněli ani na nejmenší fanoušky, pro děti bude připraveno mnoho atrakcí. Věřím, že atmosféra závodu bude neopakovatelná, tak si ji přijeďte spolu se závodníky užít,“ zve na závěrečný závod ředitel seriálu Jakub Edr.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste