Dráhové ME přineslo řadu umístění do TOP 10

12.02.2023 | TZ ČSC, foto: Jasmin Honold (M. Čechman)

Dráhové ME přineslo řadu umístění do TOP 10

Mistrovství Evropy v dráhových disciplínách konané ve švýcarském Grenchenu přineslo českým závodníkům řadu umístění v elitní desítce. Šampionátu se zúčastnilo celkem 16 českých reprezentantů, přičemž pro řadu z nich to byla premiéra v elitní kategorii.

Úvodní den přinesl sedmé místo pro Petru Ševčíkovou ve scratchi a stejnou příčku pro trio Martin Čechman, Jakub Šťastný a Dominik Topinka v týmovém sprintu. Jen o místo hůře skončil ve vylučovacím závodu Denis Rugovac a trio Anna Jaborníková, Veronika Jaborníková, Natálie Mikšaníková v týmovém sprintu. „Nebyl to špatný úvod. Petra (Ševčíková) měla výkonnostně ve scratchi asi na víc, ale i tak je to dobrý výsledek, i když mohl být i lepší. Osmé místo Rugovace v této konkurenci je také fajn,“ řekl šéftrenér Milan Kadlec.

V druhém dnu se dostal do elitní desítky pouze Matěj Hytych. Tu uzavřel v závodu na 1 km s pevným startem, Robin Wagner skončil ve stejné disciplíně jedenáctý. Adam Křenek byl v bodovacím závodu sedmnáctý, Barbora Němcová skončila ve vylučovacím závodu čtrnáctá.

Třetí den dopadl nejlépe pro sprinterku Veroniku Jaborníkovou, která brala deváté místo. Ostatní naši jezdci neuspěli. Petra Ševčíková byla 15. v omniu, Anna Jaborníková 21. ve sprintu a Radovan Štec závod ve scratchi nedokončil.

Znovu devátou příčku brala Veronika Jaborníková i ve čtvrtém dni dráhového šampionátu, tentokrát v závodě na 500 m s pevným startem. Natálie Mikšaníková dokončila ve stejném závodě na 21. místě. Mužského omnia se z našich zúčastnil Jan Voneš, který bral 15. příčku. Kristýna Burlová skončila v bodovačce třináctá.

Poslední den šampionátu dopadl nejlépe pro Martina Čechmana, který obsadil v keirinu 5. místo. Jakub Šťastný skončil na 21. pozici. Mezi ženami ve stejném závodě braly dělenou 19. příčku sestry Jaborníkovi, které nepostoupily z oprav. Druhou disciplínou závěrečného dne byl medison. V tom dámském brala česká dvojice ve složení Kateřina Kohoutová a Petra Ševčíková 11. místo. Mezi muži nás reprezentoval Radovan Štec společně s Janem Vonešem, kteří však svůj závod nedokončili.

Šampionát byl náročný a zaznamenali jsme jak horší, tak lepší výsledky. Měli jsme tu spoustu mladých závodníků, kteří bojovali s evropskou špičkou v elitní kategorii vůbec poprvé a bohužel to bylo v řadě závodů vidět. Za některé výsledky jsme ale velmi rádi, například dnešní 5. místo Martina Čechmana v keirinu je skvělé,“ uvedl šéftrenér české výpravy Milan Kadlec. „Teď nás čekají světové poháry, kde se ukáže, jak na tom skutečně jsme v porovnání se světem. V rámci sbíraní bodů do olympijského rankingu zbývá ještě 6 závodů, tak uvidíme, jak si povedeme v dalších příležitostech,“ dodal ještě Kadlec.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE