Elia Viviani bude ve čtvrtek závodit v Brně

10.09.2019 | TZ - Favorit Brno, foto Jan Brychta a TZ

Elia Viviani bude ve čtvrtek závodit v Brně

Olympijský vítěz zavítá na brněnský velodrom. Ve čtvrtek a pátek 12. a 13. září - se na brněnském velodromu koná pod záštitou primátorky města Brna Markéty Vaňkové dvoudenní závodní program s mezinárodní účastí a pořádající Tělovýchovné jednotě Favorit Brno se podařilo zajistit hvězdnou účast.

Ve čtvrtečním dráhovém olympijském omniu Grand Prix Favorit Brno se představí italský profesionál Elia Viviani. Třicetiletý borec je olympijským vítězem v této disciplíně, zároveň má na svém kontě několik vyhraných etap z Tour de France, Giro di Italia, Vuelty a opanoval i další významné jednorázové závody. Je také aktuálním mistrem Evropy na silnici. Spolu s ním pojedou v italském dresu Stefano Moro a Davide Plebani.

Silnou výpravu přivezou i Poláci v čele s Danielem Staniszewskim a Bartoszem Rudykem. Zkušeným jezdcem je i další Polák v dresu Prostějova Wojciech Pszczolarski, medailista z mistrovství světa i Evropy.

Kvalitní výkony se dají očekávat od našich dráhařů z Dukly Praha a Prostějova. Pořádající TJ Favorit Brno vkládá největší naděje do Jana Voneše.


Hlavní program je připraven na následující den - pátek 13. září, kdy závodní odpoledne vyvrcholí prestižním mezinárodním bodovacím závodem na 50 km PŘILBA MORAVY 2019, jehož historie sahá až do roku 1939, kdy se jel první ročník. Většina závodníků z předcházejícího dne je přihlášena i na „Přilbu“.

Divácky atraktivní závod, který se jede za umělého osvětlení, odstartuje v 19:00.

Předcházet mu bude neméně vzrušující Mistrovství České republiky v keirinu a diváci uvidí v akci i brněnské sprintery, kteří mají na svém kontě řadu světových výkonů. Bitva o titul vypukne v 18:30.


Součástí pátečního programu bude výstava historického velomateriálu a kronik pokrývající šedesátiletou historii pořádající Tělovýchovné jednoty Favorit Brno. Ke zhlédnutí je připravena také bohatá fotogalerie a videoprojekce z úspěšné historie brněnské cyklistiky. Po oba dva dny je vstup volný.


Časový harmonogram:

čtvrtek 12. září                 od 16:00              GRAND PRIX FAVORIT BRNO – UCI Class 2 – dráhový závod v olympijském omniu mužů, žen a juniorů

pátek 13. září                    od 15:00              závody mládežnických kategorií Přilby Moravy

                                            18:30                   Mistrovství České republiky keirin

                                            19:00                   PŘILBA MORAVY – tradiční mezinárodní bodovací závod na 50 km, jehož historie se začala psát již v roce 1939Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste