Emil Hekele zvítězil ve Francii a závodí v Japonsku

15.11.2018 | TZ Cyklo Švec

Emil Hekele zvítězil ve Francii a závodí v Japonsku

Emil Hekele z týmu GALAXY STEVENS CYKLOŠVEC si připsal další letošní vítězství. I když nedělní závod nepatřil do seriálu UCI, zkušený český cyklokrosař vyhrál ve francouzském Dijonu exhibiční cyklokrosový závod, na který byla pozvána francouzská cyklokrosová a biková ikona, mistr světa a olympijský vítěz Miguel Martinez.

Emile, v sobotu jsi závodil v Kolíně a v neděli v Dijonu, jak hodnotíš své víkendové závody?

Myslím, že je to skvělé. V Kolíně se mi jelo výborně, i po pádu jsem dojel šestý a v Dijonu se mi jelo také výborně. Zúročil jsem stabilní výkonnost, kterou mám a hodnotím to velice kladně. 

Jak to děláš, že si držíš tak vysokou výkonnost a lze ještě tvoji vysoce nastavenou laťku posouvat?

Jsem přesvědčen, že ano. Jinak bych už nejezdil. Jsem si jist, že nejsem ještě na svém maximu. Motivaci nacházím pořád a kolo mně baví, a to je to hlavní.

 

Jaký byl závod v Dijonu?

Byl to menší zavod, kde jeli pozvaní závodníci. Taková exhibice a hlavním tahákem byl Miguel Martinez. Závod jsme pojali v duchu exhibice asi prvních 20 minut, pak už se jelo nadoraz. Samozřejmě jsem chtěl vyhrát, a to se podařilo, takže jsem spokojený i když cestování po kolínském závodě bylo náročné. 

Co tě čeká dál, jaký je tvůj další program? 

Další dva víkendy mě čekají tři až čtyři závody v Japonsku, na které jsem byl pozván, takže na náročnost cestování si nemohu stěžovat. Rád bych v Japonsku opět ukázal, že se mnou soupeři musí počítat.

V loňském roce jsi v Japonsku vyhrál, s jakými tam jedeš cíli letos?

Se stejnými jako na každý závod. To znamená, odevzdat v závodě maximum a pokud se podaří vyhrát, o to budu spokojenější. Rád bych samozřejmě obhájil své loňské vítězství.

Prozraď své plány do budoucna?

Snažit se co nejvíce dělat svým fanouškům radost svými výkony i výsledky. To je to hlavní.

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme ať se ti tvé plány splní.

DALŠÍ INFO 

 

 

 Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste