Ewan opět vyhrál Schwalbe Classic v Adelaide

14.01.2023 | Marek Matějka, foto BORA - hansgrohe / Sprintcycling

Ewan opět vyhrál Schwalbe Classic v Adelaide

Caleb Ewan zvítězil v městském kritériu v australském Adelaide. Ve spurtu pelotonu porazil Jordiho Meeuse a Kadena Grovese. A naznačil, co se od něj dá čekat i na Tour Down Under.

Ewan startoval v dresu australského národního týmu a jeho krajané mu pomohli najít ideální pozici do hromadného dojezdu. "Opravdu rád závodím s tak mladým týmem a dnes byl dost dobrý a byla to pro ně velká škola," řekl Ewan po svém pátém vítězství v kritériu. "Doufám, že jim pomůžu s jejich vývojem, že jim pomůžu do WorldTour." 

Do úniku se na Schwalbe Classic vydali domácí Luke Plapp z týmu Ineos Grenadiers, úřadující australský silniční šampion, a Lucas Hamilton z týmu Jayco AlUla. Závodníci si v kritériu mohli vyzkoušet závodní tempo před startem Tour Down Under (už v úterý 17. 1.). Jezdci se konečně nepekli ve 38 stupních, silný jižní vítr ochladil teplotu vzduchu na příjemných 25 stupňů. 

Mauro Schmid z týmu Soudal Quick-Step zkusil zaskočit sprintery a celý peloton v závěru závodu, ale nepodařilo se mu to. Následně se do ošklivého pádu zamotal Novozélanďan Patrick Bevin z týmu DSM, jeden z širšího okruhu favoritů dojezdu. Do konce závodu zbýval pouze jeden okruh, a tak se agresivní peloton tlačil na přední pozice a nejvíce z tohoto rychlého tempa vytěžil Ewan. Už osmadvacetiletý cyklista pojede v dresu národního celku i etapový závod Tour Down Under a je zřejmé, že bude favoritem rovinatých etap. 

Druhý Belgičan Meeus byl zklamaný, ačkoliv nestačil jen na jediného a navíc tak slavného soupeře: "Je trochu škoda skončit v hromadném spurtu těsně druhý, ale na začátek sezóny to není špatný výsledek. Věděli jsme, že Caleb bude dnes patřit k velkým favoritům, ale není tu se svým obvyklým týmem. Takže jsme úplně nevěděli, který tým bude závod ovládat. Podle očekávání odjela malá a my jsme pak měli vepředu Marca Hallera, což pro nás bylo ideální. Ostatní kluci dobře plnili náš plán a podporovali mě, jak jen to šlo. Nakonec moje umístění mohlo být možná o něco lepší, ale druhé místo nakonec není tak špatné."


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE