Sivakov a Geoghegan Hart jsou prvními dvěma závodníky, kteří potvrdili odchod z Ineosu, ale očekává se mnohem větší exodus. Carlos Rodriguez stále vyjednává s několika zájemci o jeho služby, ale je možné, že v Ineosu zůstane. Ben Tulett by měl posílit Jumbo-Visma a Dani Martínez míří do Bora-Hansgrohe. Ineosu tak ubývají lídři, kterých má stále dost, Geraint Thomas a Egan Bernala zůstávají, přesto se dá říct, že tým slábne. Doposud nepředstavil žádnou posilu, je však jisté, že někdo nový přijde. 

Odchod Geoghegana Harta je důležitým milníkem, osmadvacetiletý Angličan strávil celou kariéru v britské sestavě a dostával zde dost příležitostí. Dotáhl to až na vítěze Giro d'Italia a ve skvělé formě byl i v letošním ročníku. Dokud ho nezastavil pád a zranění, které ho letos už na start žádného závodu nepustí. Podle týmu Lidl-Trek se v posledních šesti týdnech věnoval intenzivní rehabilitaci v Amsterdamu, aby znovu získal sílu a pohyblivost.

Jeho současný stav tedy není dobrý, ale potenciál má stále velký. Na světě nejezdí mnoho vítězů Grand Tours a pro Lidl-Trek je to po dlouhé době šance na dobrý výsledek v celkovém pořadí největších závodů. V posledních letech se tým zaměřoval na etapy a klasiky.

„V týmu Lidl-Trek znám spoustu tváří a v minulých týdnech jsem hovořil s Lucou Guercilenou, Josu Larrazabalem a Elke Weylandtovou a na tuto novou kapitolu své kariéry v roce 2024 se opravdu těším,“ říká Geoghegan Hart.

„V první řadě by bylo špatné, kdybych se prostě nesnažil vrátit se ke svým nejlepším fyzickým výkonům. Pak se těším na to, že se v týmu sblížím s novými i starými tvářemi. Opravdu se těším na to, čeho společně na závodech dosáhneme. Osobně se považuji za jezdce Grand Tour, ale jsem opravdu hladový po tom, abych se pokusil získat vítězství v každém závodě, na který se v průběhu sezóny postavím.“

Jedničkou týmu je Mads Pedersen, vítěz etap na všech Grand Tours bývalý mistr světa. Pedersenovy výsledky drží tým nad vodou ze sportovního hlediska. Znamená příchod Geoghegana Harta změnu přístupu? Geoghegan Hart se nejspíš zaměří na Giro, v takovém případě si s Pedersenem nebudou konkurovat a také v jednom týmu by to mohlo fungovat. „S Madsem jsem mnoho let závodil. Kdysi jsme spolu stáli na stupních vítězů juniorského Paříž-Roubaix a bylo mi potěšením sledovat, jak jeho kariéra vzkvétá. S Tomsem Skujiņšem jsem také v průběhu let strávil hodně času na trénincích, a to jak ve Státech, tak v Evropě, takže bude zábavné být týmovými kolegy i tréninkovými partnery. V neposlední řadě se velmi těším na podporu ženského týmu Lidl-Trek. V posledních letech dosáhly velkých úspěchů a já jim dlouhodobě fandím, takže bude skvělé závodit ve stejném dresu jako ony a nazývat je týmovými kolegyněmi.“

Pro Grand Tours a další kopcovité závody má Lidl-Trek Mattiase Skjelmoseho, vítěze Okolo Švýcarska a dále nejlepšího vrchaře letošní Tour Giulia Cicconeho a Španěla Juanpe Lopeze. Lidl-Trek se zatím nemůže rovnat Ineosu v kolektivní síle v nejtěžších závodech světa, ale s finanční podporou Lidlu začíná budovat lepší tým a Geoghegan Hart je první významnou posilou pro celkové pořadí etapových závodů.