Israel Start-Up Nation uzavřel soupisku. Nejvýznamnější posilou je Giacomo Nizzolo.

07.11.2021 | Jiří Vlasák, foto: Israel Start-Up Nation

Israel Start-Up Nation uzavřel soupisku. Nejvýznamnější posilou je Giacomo Nizzolo.

Izraelský tým, který vstupuje do své třetí sezóny v nejvyšší cyklistické lize, uzavřel v rámci svého prvního soustředění v Jeruzalémě soupisku na další sezónu. Tým opustili sprinter André Greipel a etapový jezdec Dan Martin, jelikož se oba rozhodli ukončit kariéru, a nahradili je v prvním případe Giacomo Nizzolo a v druhém Jakob Fuglsang.

Tým registrovaný v Izraeli a s kanadským majitelem pochopitelně i nadále udržuje početnou komunitu cyklistů těchto národností. Takže vedle čtyř Izraelců – Sagiv, Einhorn, Niv a Goldstein - kteří už v týmu působili, přibyl ke čtyřem Kanaďanům nově Hugo Houle z Astany.

Tým ale stále zůstává výrazně multinárodní. Početnější skupiny tvoří už jen čtyři Belgičané. Celkově v týmu bude působit 30 cyklistů 15 národností.

Itamar Einhorn poráží v poslední etapě letošního Okolo Slovenska Petera Sagana (ve žlutém).

Izraelský tým hodlá i nadále významně podporovat domácí talenty v rozvojovém Israel Cycling Academy, kde jich bude opět devět. V letošní sezóně zde působil Jakub Bouček. Smlouvu měl jen na rok, uvidíme, jak to s ním bude. Neověřené zprávy nezní až tak moc optimisticky, tak budeme držet palce, aby svůj cyklistický talent ve svých 21 letech, ke kterým se dostane v lednu následujícího roku, rozvíjel i nadále.

V postavě André Greipela odchází legenda světové cyklistiky, která dosáhla celkem na 158 vítězství, z toho 22 má ze všech tří Grand Tours. Dan Martin se zase loučí s bilancí vítězství mj. na Lutychu, Lombardii a pěti etap na třech Grand Tours.

Kromě těchto dvou borců odchází z týmu do konkurenčního Cofidisu Davide Cimolai a Alexis Renard, do Arkéa Samsic Hugo Hofstetter a zatím neznámo kam Norman Vahtra.

Tým se bude v další sezóně opírat o Giacomo Nizzola, který má dosud na kontě 28 prvenství, z nichž asi nejvýznamnější je evropský primát z roku 2020. Určitě si hodně cení i dvojnásobného zisku nejlepšího sprintera na Giro d´Italia. Dalším lídrem bude druhá letošní nejvýznamnější posila Jakob Fuglsang, který podepsal na tři roky a jenž se může z minulosti pochlubit vítězstvími na Lutychu, Lombardii, španělské Vueltě či dvěma celkovými prvenstvími na Critériu du Dauphiné. A třetím super lídrem bude posila z počátku letošní sezóny Kanaďan Michael Woods, který kamkoli letos dorazil, dokázal, že patří k úzkému okruhu favoritů. Potvrdil to mj. 4. místem na Valonském šípu, 5. na Lutychu i olympijských hrách, a má i tři 5. místa z etapáků Okolo Romandie, Švýcarska a Británie.

Dalšími špičkovými cyklisty a spolulídry v týmu budou Ben Hermans, vítěz letošního Arctic Race, Alessandro De Marchi, vítěz letošního Tre Valli Varesine, a stále skvělý klasikář Sep Vanmarcke, letos 3. na Omloopu a 5. na Flandrech.

Smlouvu ještě i na tento rok má čtyřnásobný vítěz Tour de France, dvojnásobný vítěz Vuelty i vítěz Giro d´Italia Chris Froome. V květnu příštího roku mu bude 37 a jeho skvělá kariéra se blíží ke konci. Jeho příklad však stále táhne.

Tým Israele získal v právě skončené letošní sezóně 10. nejvyšší počet UCI bodů z 19 World týmů. S pěti nejvýznamnějšími odchody odešlo letošních 1954 bodů, tři nejvýznamnější letošní posily jich získaly 2447. Na nich měl suverénně největší podíl s 1607 body Giacomo Nizzolo.

Jiří Vlasák
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste