Jablka v centru dění. Melinda - dlouholetý sponzor Tour of the Alps

19.04.2022 | Libor Matějka

Jablka v centru dění. Melinda - dlouholetý sponzor Tour of the Alps

Bez sponzorů se neobejdou týmy ani pořadatelé, cyklistika je silným marketingovým nástrojem. Podívejme se do Alp, kde se tento týden jede etapový závod Tour of the Alps a Melinda je letitým sponzorem.

Ještě když se závod Tour of the Alps jmenoval Giro del Trentino a konal se pouze na italském území, už se opíral o silného sponzora. Společnost Melinda je hlavním producentem jablek v tomto tradičně jablečném regionu. Společnost Melinda se k etapovému závodu přidalal v roce 2015, kdy se Giro del Trentino spojilo s jednorázovkou Trofeo Melinda. V roce 2017 byl závod přejmenován na Tour of the Alps, protože kromě Trentina se závodí také v Rakousku, v regionu Tyrolsko.  

Společnost Melinda ale se závodem zůstala a nadále cyklistiku podporuje. Melinda se stará o uskladnění a obchod s regionálními produkty. V údolích Non a Sole se pěstují jablka ve velkém. 4 000 rodin zabývajících se pěstováním jablek dodává svou produkci do družstva Melinda. Ta je uskladňuje a obchoduje s nimi.

Letošní ročník začínal v Cles, což je "jablečné" centrum a místní krajina plná jabloňových sadů vytvářela kulisu první etapě Tour of the Alps.

gallery


Zhlédněte také zajímavá videa, jak se sady ošetřují, jak se jablka sklízejí a jak se jablka uskladňují. A jak se vybudoval obrovský sklad ve skalním masivu Dolomit.

Melinda vybudovala obrovské skladové prostory v podzemních jeskyních. Je zde kapacita na 30 000 tun ovoce.


Libor Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste