Sázky na cyklistiku pro začátečníky 

Sázkové kanceláře, jako je například 22Bet mají denně příležitosti na předzápasové i živé sázení. U sportu jako je cyklistika je však důležité znát co nejvíce informací před aktivním zadáním sázky. Při sázkách na cyklistiku se objevuje hned několik thrhů na které sadit, velmi zajímavé jsou také kombi sázenky pro zvýšení kurzu v kombinaci s jiným sportem, ve kterém má sázkař větší jistotu. Mezi nejoblíbenější tipy sázek na cyklistické závody patří: 

  • Sázka na vítěze 
  • Kdo lépe skončí 
  • Handicap 
  • Akumulátorové sázky 
  • Sázky na čas (u vybraných tipů soutěží) 
  • Sázky na body (u BMX sázek) 

Pro začátečníky jsou zejména zajímavé AKU sázky, sázka na vítěze nebo handicap – je však důležité mít alespoň základní povědomí o předních favoritech závodu, na který se sází. 

Nejoblíbenější cyklistické soutěže 

Ročně je možné najít desítky příležitostí sázek na cyklistické soutěže, jen UCI World Tour pod sebou na rok má více než tři desítky, například v sezóně 2025 se odjede celkem 36 závodů mezi lednem a říjnem. Vůbec nejsledovanějším závodem je ve Francii probíhající Tour de France, které láká největší pozornost také sázkařů. Během roku ale najdou sázkaři celou řadu závodů pro které celá řada místně dostupných kanálů disponuje licencí pro přímým přenos, což otevírá možnosti informovanějších živých sázek. Mezi top závody patří: 

  • Giro d'Italia
  • Vuelta a España
  • Paris–Roubaix
  • Mistrovství světa v silniční cyklistice
  • Paříž–Nice
  • Tour de Romandie

Sledovat během roku jednotlivé etapové závody poskytne sázkařům důležitý přehled o tom, jak na tom jsou nejen jednotliví závodníci, ale také stáje – právě politika uvnitř týmů velmi často může cyklistické sázky dělat dynamickou záležitostí. 

Statistiky, výsledky, tabulky 

Bez ohledu na sport, vždy je důležité sledovat okolnosti jednotlivých závodů. Štěstí začátečníka totiž nevydrží věčně, pokud se vůbec objeví. Výsledkové tabulky poskytuje důležité informace nejen o současných výsledcích závodů a umístění, zejména se doporučuje využívat tzv. historických údajů. V rámci sezóny je možné najít výsledky, analýzy a statistiky dřívějších závodů, které mohou při všeobecném pohledu vykreslit obrázek o tom, jak na tom jsou favorité nebo kdo měl překvapivé výsledky. 

Využívat historických údajů by se nemělo podceňovat, právě zde mohou sázkaři odkalit vzorce, které pomohou zadávat informované sázky. I přes tu nejlepší strategii je nutné pamatovat na to, že se během kurzových sázek hráč vystavuje určitému riziku. V rámci českých kanceláří je povinností provozovatele poskytovat nástroje zodpovědných sázek, v zahraničí to však tak být nemusí a je nutné pamatovat na vlastní bezpečí a nikdy nepřekračovat nastavený herní rozpočet. 

Strategie sázek na cyklistiku 

Z pohledu strategie je dobré pamatovat na to, že na zvoleném druhu soutěže záleží – jiné kurzové možnosti může sázkař objevovat u halové cyklistiky, jiné u silniční nebo adrenalinové v rámci freestyle BMX soutěží, které se například poprvé v Paříži objevily na olympijských hrách a tím se o sport na sázkových kancelářích zvýšil jejich zájem. Některé soutěže jsou méně předvídatelné (například časovka), než druhé, to platí pro závody s hromadným startem. 

Jak si tedy zvolit? Podle vlastních znalostí o sportu. Pokud sázkař během roku více sleduje etapové soutěže, právě zde bude mít nejvíce informací ohledně zdravotního stavu jezdců, umístění stáje nebo novinkách, které pomohou vsadit například na vítěze závodu, což je nejčastější druh objevující se sázky pro silniční závody. Pokud se sází na zahraniční platformě, doporučuje se přepnout do zobrazení kurzových sázek, které je sázkaři známé – v České republice je nejčastější desetinné zobrazení na které bude sázkař zvyklý, existují však také zlomkové nebo hongkongské systémy, které mohou bez dobré znalosti zkreslit informace o případné sázce. Vždy je dobré se držet toho, co člověk dobře zná. 

Živé versus předzápasové sázky 

Dalším důležitým rozhodnutím je typ sázky na který se vsadí. Na sázkových kancelářích existují dva základní druhy – předzápasové (předem vypsané na budoucí událost) a živé (na probíhající události). Jednou ze zajímavých výhod živých sázek jsou sázenky s funkcí tzv. cashout. Podle vsazeného kurzu a dynamických změn během závodu, například pokud někdo ze závodu vlivem hromadné nehody odpadne a cyklista na kterého je vsazeno se posune blíž k vedoucí skupině, zvýší se také potenciální výplata – na základě vlastního rozhodnutí je možné sázku nechat běžet, nebo se vyplatit a vyhrát tak víc, než bylo vsazeno avšak méně, než je potenciál maximální výhry. 

Pár tipů závěrem 

Na vybraných sázkových kancelářích mohou být dostupné unikátní sázky v oblasti cyklistiky, které představují zajímavou příležitost k výhrám. Mezi takové unikátní trhy patří titul King of the Mountain, což je cena pro cyklistu s nejlepším převýšením v soutěži. Etapy dle bodů jsou sázky, které mohou být riskantnější, mají však velmi zajímavou návratnost.