U Jakuba Kuby jsem počítal, že minimálně skončí na pódiu a tajně jsem doufal, že by to mohlo vyjít i na titul. Svého největšího soupeře Václava Ježka sice v sezoně ještě nikdy neporazil, ale měl výborně načasovanou formu a hodně se zlepšoval. Během vánočního turné v Belgii zajel několik velmi dobrých výsledků a dokázal to prodat v nejdůležitějším závodě roku,“ uvedl trenér juniorů Dukly František Trkal.

Kuba si ten titul určitě zaslouží. Dává tomu hodně, pracuje na sobě, chce se posouvat dál. Získal první mistrovský titul v kariéře, který mu určitě dodá motivaci do další práce. Říkal jsem mu, ať si to pořádně vychutná a užívá, protože být mistrem republiky je vždy nádherné,“ dodal trenér, který sám získal několik titulů na silnici.

Jako mistr republiky má Jakub Kuba zároveň jistou nominaci na mistrovství světa do Hoogerheide, které se v Nizozemsku koná začátkem února. „Do té doby ho čeká ještě soustředění s reprezentací a několik závodů. Věřím, že mu forma vydrží, a i v mezinárodní konkurenci dokáže znovu zajet kvalitní výsledek,“ řekl František Trkal.