Jakub Otruba po vyhraném prvním etapáku na řeckém Rhodosu obsadil v tom druhém konečné čtvrté místo

19.03.2023 | Jiří Vlasák, foto: Visit South Aegean Islands

Jakub Otruba po vyhraném prvním etapáku na řeckém Rhodosu obsadil v tom druhém konečné čtvrté místo

Nejtěžší etapa Tour of Rhodes přinesla také největší dělení startovního pole. Do cíle jako první dorazila skupina pouze deseti lidí. Z českých jezdců v ní byl Jakub Otruba z ATT Investments. Pátá příčka v etapě znamenala konečné čtvrté místo. Matúš Štoček, který vstupoval do etapy z druhého místa, tentokrát zaostal o půlminutu za vítězem, což znamenalo sestup na konec první desítky. I přes tento relativní neúspěch lze řeckou misi hodnotit pozitivně. Tři pódiová umístění a vyhraný první etapový závod nechť jsou toho dokladem.

Na programu závěrečná, profilově nejtěžší etapa. 150 km a přes 2600 výškových metrů. Matúš Štoček vstupoval do etapy s třísekundovou ztrátou na průběžného lídra Lindquista z dánského Restaurant Suri. Jen vteřinu za ním byl vítěz včerejší etapy Švéd Klyver z dánského IBT. Ještě 46. jezdec průběžného pořadí ztrácel na lídra pouhých 14 sekund. Stát se tedy mohlo cokoli. Roli mohla hrát každá vteřina, tedy i bonifikace na dvou rychlostních prémiích a potom v cíli.

Dnešní etapu režíroval hlavně Vorarlberg. Byli to také oni, kdo se v nejtěžším stoupání dne postarali o to, že vpředu zůstalo jen deset lidí. Z našich tam byl Jakub Otruba. Matúš Štoček, Dan Turek a Márton Dina jeli v druhé 17členné skupině. V poslední části etapy se Jakub pokusil něco udělat s celkovým pořadím a odjel společně se zkušeným Raicardem Zoidlem z Felbermayru. Byli to opět jezdci Vorarlbergu, kteří měli na svědomí to, že oba uprchlíci byli dojeti zhruba 10 km před cílem. 

S blížícím se cílem se vpředu začalo trošku taktizovat, takže se druhá skupina s třemi jezdci ATT Investmens přiblížila na dostřel, ale už to nestihla. Jakub Otruba (na titulním ilustračním snímku z druhé etapy Visit South Aegean Island) se ve spurtu prosadil na páté místo, což mu v konečném hodnocení vyneslo o jedno místo lepší celkový výsledek. Takže těsně pod stupni vítězů.

"Chěli jsme udržet pódium, což se těsně nepodařilo. To trošku kalí dobrý pocit z celé řecké mise. Zaznamenali jsme tu několik pódiových umístění, vyhráli první etapák, takže pochopitelně převažuje spokojenost," zhodnotil závody na Rhodosu Petr Kaltofen.

Jiří Vlasák
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE