V žebříčku UCI k 9. srpnu je ATT Investments ze 180 registrovaných týmů v úrovni Continental podle dosažených bodů 4. světovým a nejlepším evropským týmem. Ve světovém pořadí jej předčí pouze týmy z Jižní Ameriky a východu Asie, které sbírají body téměř výhradně na svých kontinentech a v podstatně snadnější konkurenci.

Nejúspěšnějším z týmu ATT Investments je v tomto ohledu Jakub Otruba, který zítra nastoupí coby novopečený český šampion v časovce na start stejné disciplíny i na mistrovství světa. Aktuálně je podle žebříčku UCI čtvrtým mužem světa a druhým Evropanem závodících v kontinentálních týmech.

Jakub Otruba

Předčí ho pouze Kolumbijec Miguel López, který musel nuceně odejít z prvodivizní Astany a jemuž byla nedávno zastavena činnost kvůli podezření z užívání nedovolených prostředků.

Lepší je i Mongol Jambaljamts Sainbayar sbírající body výhradně na asijském kontinentu. Když jedinkrát přijel závodit z jara do Evropy, skončil na Okolo Řecka (2.1) 62., zatímco Jakub Otruba v tom samém závodě obsadil 5. příčku.

Třetím lepším závodníkem je jediný Evropan 24letý belgický cyklista Timo Kielich z development týmu Alpecin-Deceuninck, který už má na další dva roky podepsáno do prvního týmu.

Márton Dina

Udělejme si nyní detailnější průběžnou bilanci výsledků pardubického týmu.

Nejpilnějším sběratel UCI bodů byl tedy dosud Jakub Otruba. Na kontě jich má 455. Matúš Štoček nashromáždil zatím 240 UCI bodů a Márton Dina o 2 body méně. To je trio nejúspěšnějších a není tedy náhodou, že všichni tři oblékají reprezentační dres svých zemí na právě probíhajícím mistrovství světa ve Skotsku.

Za nimi co se týče počtu nasbíraných UCI bodů následují Tomáš Jakoubek (88), Gert Kivistik (61) a Daniel Turek (54). Body si připsali ještě Mihkel Räim (25), Karel Camrda (19) a Jan Kašpar (4).

Matúš Štoček

Vedle bodů se velmi cení vyhrané závody, ať už etapové, jednorázové či jednotlivé etapy. Cyklisté ATT Investments letos mají na kontě už 9 vítězství. Lepší je s 11 výhrami pouze Alpecin-Deceuninck DT, stejný počet tedy 9 vítězství nashromáždily ještě 4 další evropské kontinentální týmy. 

Jakub Otruba vyhrál etapový závod Visit South Aegean Islands  a stal se mistrem republiky v časovce. Matúš Štoček je dvojnásobným slovenským šampionem. Márton Dina vyhrál dvě etapy i celkovou klasifikaci na Okolo Malopolska. A Tomáš Jakoubek vyhrál po etapě na Malopolsku i dalším polském etapáku Solidarnosci.

K devíti výhrám, což je suverénně nejlepší výsledek týmu za dobu jeho existence, přidali jezdci tohoto aktuálně nejúspěšnějšího českého celku ještě 12 pódiových umístění rovnoměrně rozdělených mezi 2. a 3. místa.

Tomáš Jakoubek

Z nich nejcennější jsou 3. místa Jakuba Otruby na Sibiu Tour a Czech Tour, závodech kategorie 2.1. Velmi cenné je i 3. místo Mártona Diny na lucemburském Fléche du Sud a 2. místo na maďarském šampionátu v silničním závodě, jakož i 2. místo Jakuba Otruby v etapě na Sibiu Tour.

Do tohoto výčtu patří také 2. místa Jakuba Otruby v etapách v Řecku a Rakousku, Matúše Štočka na Okolo Rhodosu a Tomáš Jakoubka při maďarské Gemenc GP. Stejně jako 3. místa Mártona Diny na české verzi seriálu Visegrad 4, Jakuba Otruby v další řecké etapě a Mihkela Räima v etapě na polské Solidarnosci.

Připočtěme i úspěchy v doprovodných soutěžích. Sem patří vítězství v bodovací soutěži Matúše Štočka na Okolo Maďarska (2.Pro), Tomáše Jakoubka na Solidarnosci a 2. místo Mártona Diny na Okolo Malopolska, stejně jako 2. místa ve vrchařských soutěžích Matúše Štočka ve Francii a Jakuba Otruby v Rumunsku či 3. místo Tomáše Jakoubka Okolo Malopolska.

Daniel Turek

Jak vidno, už nyní lze mluvit o hodně povedené sezóně, která vstupuje do své poslední třetiny.

Dnes v podvečer se cyklisté ATT Investments představí na Pardubickém kritériu a o víkendu se postaví na start dvou polských kopcovitých jednorázových závodů, Memoriálů Henryka Lasaka a Jana Magiery. Od 18. srpna budou závodit na estonském Baltic Chain Tour a o týden později změří síly na Okolo Bulharska. Bulharsko bude 16. zemí, v níž bude ATT Investments letos závodit.

V září pak čeká další porce závodů, z nichž v první polovině měsíce budou poutat nejvyšší pozornost tři etapové závody. Okolo Rumunska a Okolo Slovenska jsou z kategorie 2.1, třetím je druhý nejvýznamnější český etapový závod pro kategorii Elite Okolo jižních Čech.

Uvidíme, zda a jak moc se závodníkům ATT Investments podaří ještě rozšířit už tak bohatou letošní sbírku UCI bodů a případných vítězství.