Jumbo Visma sice mění některé komponenty, ale dresy i ambice zůstávají stejné

26.12.2022 | Jiří Vlasák, foto: Jumbo-Visma, La Vuelta a Espaňa, Tour de Pologne

Jumbo Visma sice mění některé komponenty, ale dresy i ambice zůstávají stejné

Jumbo Visma je aktuálně nejlepším týmem světa. V právě končícím roce získal největší počet vítězství ze všech týmů, obsadil nejvyšší příčku v žebříčku UCI, vyhrál Tour de France, získal titul mistra světa v časovce. To je výčet největších úspěchů. Na týmové prezentaci, která proběhla před pár dny, odhalil tým nejen cíle, ale i podobu dresů pro rok 2023. Ani jedno se příliš nemění. Dresy doznaly minimálních změn a ambice týmu jsou opět ty nejvyšší.

Hlavními prioritami je vyhrát na jaře alespoň jeden ze dvou monumentů Ronde van Vlaanderen nebo Paris-Roubaix, nejlépe však oboje, a poté ovládnout jak Giro d´Italia, tak Tour de France. Na to první chtějí použít především Wout van Aerta a Dylana van Baarla, na to druhé Primože Rogliče a Jonase Vingegaarda. 

Tým sice navázal na tradici Rabobanku, ale od roku 2013 začal psát zcela novou kapitolu. Společnost Jumbo se stala jedním ze dvou titulárních sponzorů v roce 2015, Visma se přidala v roce 2019. S podporou těchto hlavních sponzorů, kteří budou hlavními podporovateli týmu minimálně až do roku 2027, a pod vedením generálního manažera Richarda Pluggeho, který tým v roce 2013 převzal, to dotáhli až k letošnímu nejúspěšnějšímu roku desetileté historie. A mají v úmyslu v tom pokračovat.

Sestavu na to mají. Kromě výše jmenovaných v týmu pokračují klasikář Christophe Laporte, vítěz etap na Paris-Nice a Tour de France i celkové klasifikace na Okolo Dánska, sprinter Olav Kooij, který vyhrál v letošním roce 12 závodů, klasikář Tiesj Benoot, mj. 2. na Dwars door Vlaanderen a 3. na Amstelu a San Sebastianu, Tobias Foss, světový šampion v časovce, či Koen Bouwman, vítěz dvou etap na Giru. A tím výčet skvělých cyklistů v sestavě týmu, v jehož dresu budou působit cyklisté dvanácti národností, zdaleka nekončí.

V následující sezóně budeme borce tohoto nizozemského týmu vídat opět ve žlutých dresech s výrazným černým pruhem na prsou. Drobné změny ve vizáži soupravy jsou dány především změnami v sestavě sponzorů. Ušili je opět v dílnách nizozemské firmy Agu.

loading...

Jiří Vlasák
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE