Poslední etapa byla sice krátká (82 km), ovšem výživná (1890 výškových metrů).

Po téměř 9km nájezdu z Bystřice nad Pernštejnem následoval okruh, který o pár set metrů přesahoval 9 km a jel se 7x. Na okruhu se jezdilo v podstatě jen do kopce a z kopce, což hrálo do karet těm z cyklistů, jejichž předností je jízda v kopcích.

Sestava Topforexu se pustila hned od nájezdu na okruh do práce a v každém kopci se starala o postupnou redukci pelotonu. Ve 4. okruhu odjela šestice, v níž byli z českých závodníků jen Karel Tyrpekl a Petr Klabouch. V posledním okruhu se zbavili jednoho ze soupeřů a v kopci, který bylo nutno vyjet ještě při návratu do cílového města, odpárali dalšího.

Nejlepší ve vrchařské soutěži (zleva): Schuran, Štoček, Kašpar

Ve finále si soupeři opakovaně nastupovali a výsledkem bylo rozdělení vedoucí čtveřice na dvě dvojice. Oba cyklisté Topforexu své soupeře dokázali ospurtovat, takže etapu vyhrál Karel Tyrpekl a na 3. příčku se postavil Petr Klabouch. A stejné pozice jim patří i v konečném pořadí celého čtyřetapového závodu.

Topforex ATT Investment naprosto ovládl 24. ročník tohoto tradičního českého etapáku, který v minulosti vyhráli např. Michael Kukrle, Alexis Guerin či Leopold König.

Bilance Topforexu je opravdu v rámci tohoto závodu, který leží mimo kalendář UCI, naprosto famózní. V etapách si připsali dvě 1., jedno 2. a dvě 3. místa. Štočkovi se v soutěži vrchařů nikdo ani nepřiblížil na dohled. Karel Tyrpekl vyhrál dvě závěrečné etapy, což mu zajistilo vedle žlutého i fialový dres nejlepšího v bodovací (sprinterské) soutěži, a ani v soutěži týmů nenašel Topforex přemožitele!