Karel Vacek přestupuje do týmu Tirol KTM

31.10.2021 | Marek Matějka, foto Sirotti

Karel Vacek přestupuje do týmu Tirol KTM

Český cyklista Karel Vacek opouští WorldTour sestavu Qhubeka NextHash a od příštího roku bude jezdit za rakouský kontinentální celek Tirol KTM. Mladý vrchař je sedmou posilou silného týmu.

Karel Vacek přestupuje ve své krátké kariéře už potřetí. V kategorii mužů debutoval v roce 2019 v dresu amerického profesionálního kontinentálního týmu Hagens Berman Axeon, kde měl podepsánu smlouvu na dva roky, ale už po prvním neuspokojivém roce se stěhoval do Itálie, do velmi silné U23 sestavy Colpack Ballan. Odtud si to letos namířil do WorldTour týmu Qhubeka NextHash. Ten je však před krachem a Vacek si musel hledat další angažmá.

Tirol KTM patří k tradičním rakouským stájím a vychoval pro profesionální cyklistiku spoustu špičkových závodníků. Například Lukase Pöstlbergera (BORA - hansgrohe), Michaela Gogla (Alpecin - Fenix), Georga Zimmermanna (Intermarché Wanty Gobert), Patricka Gampera (BORA - hansgrohe), Tobiase Bayera (Alpecin - Fenix) a další. Z letošního kádru odchází Němec Georg Steinhauser do EF Education - Nippo.

Tirol KTM díky tomu patří k nejúspěšnějším týmům ve výchově mladých talentů. Pro Vacka je to ideální prostředí, bude zde mít šanci se prosadit a vrátit do nejvyšší ligy. Jedenadvacetiletý cyklista patřil k nejlepším juniorským závodníkům světa, ale rodinné problémy a především složitý přechod k mužům jeho rozlet zastavil.

Vacek má s rakouskou cyklistikou bohaté zkušenosti. V Rakousku navštěvoval školu, mluví plynně německy a v dětství zde závodil a vítězil. V kategorii juniorů přestoupil do Itálie, kde byl nejlepším závodníkem. A mezi juniory zaznamenal své největší úspěchy, včetně vítězství v etapě Závodu míru a zisku titulu mistra republiky v časovce. 

Vackův mladší bratr Mathias bude v příštím roce jezdit druhým rokem za tým Gazprom - RusVelo společně s českým mistrem Michaelem Kukrlem. 


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste