I letos je Malevil zapsán v kalendáři světové cyklistické federace UCI a to dokonce jako C1! Což znamená, že by se na startu mohli objevit i zajímaví čeští a zahraniční závodníci, se kterými si můžete poměřit své síly na 100 km trati.

Ale především hobby bikeři si přijdou na své. Opět budou připraveny atraktivní trasy na čtyřech závodních distancích v rozmezí 30 - 100 km a k tomu i pohodová rodinná cyklojízda, která je určena všem, kteří nemají závodní ambice a chtějí si užít krásný den v sedle kola. Trasy Malevil Cupu doznají jen malých změn. Stěžejní místa tras budou ale zachována. Pečlivě vybrané lesní cesty a pěšinky vás provedou nejzajímavějšími místy, které okolní lesy a kopce nabízí - pohraniční trail k jezeru Kristýna v Hrádku nad Nisou, hravé traily na německé části tras, výjezd na Hvozd či nádherná panoramata okolo dominanty Lužických hor - vrcholu Luž.

Aktuálně řešíme průjezd lázeňským městem Oybin, kde budou probíhat stavební práce na hlavní ulici a přesun občerstvovací stanice“, informuje šéf pořadatelského týmu Radek Patrák.

V současné chvíli jsou přihlášeni závodníci už ze sedmi zemí Evropy.

Sdílení společných zážitků a týmový duch, to je závod dvojic, který neustále nabírá na popularitě a prestiži. Na Malevilu tato kategorie má již svou tradici. Celkem na vítěze čeká 32 sad skleněných medailí ze sklárny AJETO v Lindavě. Právě zde vznikají trofeje pro vítěze Tour de France.

Jistě již mnoho z vás slyšelo, či se zúčastnilo seriálu MarathonMAN Europe.

Pět nejlepších akcí v Německu, Itálii, Rakousku a České republice tvoří v roce 2023 opět populární mezinárodní sérii horských kol. Kromě Malevilu Cupu a Krále Šumavy jsou součástí seriálu ještě rakouský Salzkammergut Trophy, německý Erzgebirgs-Bike-Marathon a finálový Kronplatz King v Itálii. Většina závodů má za sebou více než 20 ročníků a jsou neodmyslitelnou součástí kalendáře mnoha cyklistů. Každý rok se všech pěti maratonů účastní přes 8000 závodníků.

Více informací k MME www.marathon-man.eu

Už víte, co budete dělat o víkendu 17. a 18. června 2023? Malevil Cup byste si rozhodně neměli nechat ujít ani vy.

Registrace do závodu najdete na www.malevilcup.cz

Pro nejaktuálnější informace sledujte i Facebook a Instagram.