Na startu jen mírně zvlněného 32 km dlouhého okruhu, který cyklisté absolvovali 5x, takže i s nájezdem a návratem do cíle to dalo celkem 164 km, stanulo z obou zemí pouze 64 cyklistů. Z toho 31 Čechů.

Nejpočetnější zastoupení měl na startu Topforex, v jehož dresu tu bylo 10 závodníků, z toho ale dva Slováci Štoček s Gajdulou. Favorit Brno startoval s 6 lidmi, Tufo Pardus Prostějov s 5, Sparta tu měla 3, Dukla a Forman Cinelli po 2 závodnících. A tři kluby po 1 cyklistovi.

Hned od začátku závodu se nastupovalo, takže pár lidí odpadlo už v prvním nepříliš náročném stoupání. Nikomu se ale nepodařilo dlouhodoběji odpoutat od hlavní skupiny. V druhém okruhu se to podařilo čtveřici, v níž byli z Čechů Voltr z Topforexu a Procházka z Favoritu. Ale i oni byli posléze rychle dojeti.

Po 40 km závodění si nastoupila dvojice Slováků Kubiš (Dukla Bánská Bystrica) a Štoček (Topforex), ale když se k nim delší dobu nikdo nepřidával, dobrovolně se vrátili do pelotonu.

V další kilometrech se znovu útočilo, aktivní byli hlavně Slováci. V třetím okruhu ve stoupání znovu nastoupil Štoček, k němu si dojeli Foltán a Vančo z Dukly BB, vytvořili si náskok 20 sekund, ale vzadu se zformovali stíhači z dalších slovenských týmů a náskok se ustálil.

Pak si dopředu doskočili Vrábel (Slávia Trenčín) a Řeha (Tufo), což skupině pomohlo a dostali se až na minutu. Jenže Filip Řeha ohrožoval zájemce o český titul, takže nejsilnější uskupení Topforex se srovnal na špici a rozjel stíhací tempo.

Topforex to měl složité, protože už v tak takticky složitém závodě, kde se míchají zájmy cyklistů dvou zemí, měl jako jediný cyklisty se zájmem uspět v obou mistrácích. Takže když se dopředu dostal Filip Řeha, přestal Štoček střídat a uprchlíci byli ve čtvrtém okruhu dojeti.

V té době tvořila balík už jen asi polovina závodníků z původního počtu. Ale závodilo se dál, takže se trhal a zase spojoval.

Nebezpečně vypadal únik devítky zhruba 50 km před cílem, jelikož s třemi Slováky, dvěma cyklisty Favoritu a po závodníkovi z Prostějova a Dukly v ní byl i Karel Camrda, takže se dalo předpokládat, že Topforex nebude skupinu aktivně sjíždět. Jenže spolupráce vepředu vázla a i tento pokus neuspěl.

Následně to zkusil Gajdula (Topforex), ke kterému se přidal Kubiš a Kučera z Forman Cinelli, který pro favorizované týmy nepůsobil nebezpečně. V této situaci se nikomu v hlavní skupině moc nechtělo utrácet síly na sjíždění uprchlíků, takže 40 km před cílem měli minutu. Nakonec to podle očekávání zbylo na Topforexu, který musel sjíždět vlastního člověka, aby nepřišel o český titul.

Jenže Kučera ze skupiny odpadl, a jakmile byl pohlcen, v balíku se zpomalilo. Takže Gajdula s Kubišem dostali šanci a zvýšili náskok na 1:20. Jenže pak začal klesat a Kubiš se rozhodl Gajdulovi odjet. 25 km před cílem měl ale jen 40 sekund a rozhodl se počkat.

Poté z balíku znovu zaútočil Štoček a s ním Procházka (Favorit), které si 10 km před cílem dojel opět favorit číslo jedna slovenského šampionátu Kubiš. Takže opět musely do práce ty z českých týmů, které měly zájem na titulu.

Jenže Procházka odpadl, Štoček nastoupil a Kubiš čekal na své pomocníky ve stíhací skupině. Ti mu pomohli 4 km před cílem Štočka dojet.

Takže se rozhodovalo ve spurtu skupiny, kde bylo 13 Slováků a 18 Čechů. Slovenský titul získal Vančo z Dukly BB. Český sprinter Tufo Pardus Prostějov Daniel Babor uspěl lépe v těsném souboji s Tomášem Bártou z Topforexu, přičemž oba byli nejrychlejší z celého balíku.

Třetí místo vybojoval František Vinklárek, který tu byl jediným z týmu 4EVER CykloBulis Bystřice p/H.

Nejlepší z Favoritu byl 4. Kmínek, z Dukly 7. Kašpar a ze Sparty 9. Horák. Závod dokončilo 26 českých cyklistů.

Daniel Babor: "S klukama jsme udělali dobrou práci, poradili jsme si s převahou Topforexu a řekl bych, že jsme to měli pod kontrolou. Bylo to o tom pohlídat si, aby nikdo neodjel, a ve spurtu to bylo na mně."

Petr Kaltofen, sportovní ředitel Topforex ATT Investments: „Cílem bylo samozřejmě vyhrát, což se nám nakonec nepovedlo. Kluci ale k závodu přistoupili zodpovědně, snažili se závod rozhodnout dříve, ale neměli moc příležitostí. Závěrečný spurt byl pak loterií.“