Mistrovství světa v cyklokrosu 2020 - Emil Hekele projevil zájem o start na Mistrovství světa

17.01.2020 | TZ ČSC, Foto: Jaroslav Svoboda

Mistrovství světa v cyklokrosu 2020 - Emil Hekele projevil zájem o start na Mistrovství světa

Mistr republiky v cyklokrosu pro rok 2020 Emil Hekele projevil zájem o reprezentaci České republiky na Mistrovství světa ve švýcarském Dübendorfu (1. – 2. února 2020).

Hekele se z vlastní vůle ocitl ve zvláštní situaci, kdy neměl podepsaný takzvaný statut reprezentanta a až na výjimky v domácích soutěžích vůbec nestartoval. Vítěz z M R byl ale přímo nominován na světový šampionát a 42letý loštický závodník tak byl postaven před jedinou otázku, zda statut reprezentanta podepíše či nikoliv. Dokument mu byl zaslán a již by měl být podepsaný a zpět na cestě do rukou reprezentačního trenéra Petra Dlaska. Emil Hekele se neúčastní světových pohárů v Nommay a Hoogerheide, což ani není podmínkou nominace pro Mistra republiky, sám má nasmlouvané starty v Lucembursku.

„Emil jel v Jičíně neskutečný závod, do kopců běhal jako Usain Bolt a myslím si, že v posledních dvou kolech by mu měl problém stačit kdokoliv ze světové špičky. Jsme rádi, že se rozhodl statut reprezentanta podepsat a těšíme se na jeho výkon na Mistrovství světa,“ řekl na závodníkovu adresu předseda cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Petr Balogh.

Není tajemstvím, že se Hekele v minulosti na adresu svazu vyjadřoval velmi nevybíravě, což vyhrotilo po jeho bezpochyby spravedlivé diskvalifikaci v loňském roce. Válečné sekery jsou ale zakopány, což Balogh vítá. „Video prokázalo, že Emil skutečně opustil zónu depa. O tom není pochyb. Na druhou stranu je pravda, že jsem se s podobně přísnou diskvalifikací nikdy v minulosti nesetkal. Jak už jsem zmínil, jeho výkon v Jičíně byl impozantní a já před ním smekám.“

Nominaci zbývajících závodníků na Mistrovství světa Dlask oznámí, po Nommay, v úterý 21. ledna dopoledne.

Mistrovství světa v cyklokrosu, Dubendorf, Švýcarsko, 1. – 2. února 2020

1. 2. 2020 start:

11.00 hod. - Juniorky

13.00 hod. - Muži U23

15.00 hod. - Ženy Elite

2. 2. 2020 start:

11.00 hod. - Junioři

13.00 hod. - Ženy U23

14.30 hod. - Muži Elite

 Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Potocký M.
Pokud předposlední odstavec ( Není tajemstvím, že se Hekele v minulosti na adresu svazu vyjadřoval velmi nevybíravě, což vyhrotilo po jeho bezpochyby spravedlivé diskvalifikaci v loňském roce. . . . . ) je přesnou citací jednoho člověka nebo snad vyjádřením více lidí, pak je to ještě horší (ČSC) než jsem si kdy myslel. Několikrát, pomalu, jsem si to pročítal. Smysl odstavce je naprosto jasný a hodně vypovídá o povaze a charakteru toho kdo se tak vyjádřil.
17.01.2020 21:25:06