Na Alsasku Sisr druhý v poslední etapě a Schlegel celkově

05.08.2019 | TZ Elkov Author

Na Alsasku Sisr druhý v poslední etapě a Schlegel celkově

Závod Tour Alsace dospěl do své poslední fáze, kterou byla etapa s délkou 143 km s poměrně členitu trasou a 1772 výškovými metry. Do závodu všichni vstoupili obezřetně, tak aby uhlídali své pozice. Proti závodníkům ve vedení se prvních 70 km pouštěli ostatní jezdci, kteří se pokoušeli dostat do úniku, které však byly vždy likvidovány.

První, který se povedl, byl ten, kde byl i Jan Bárta a další šest jezdců. Tato skupina jezdců vydržela na čele dalších padesát kilometrů, než se začala rozpadat. V tu chvíli se do pelotonu vrátil i Jan Bárta a před pelotonem zůstali pouze dva jezdci.

Ty hlavní skupina nechala jet na vzdálenost třiceti vteřin se stálým vizuálním kontaktem. V závěru etapy se pak přes ně dle plánu hlavní balík přehnal a mířil do závěrečného spurtu. “V posledních metrech jsem si najel za závodníky Dimension Data for Qhuebeka, kteří se snažili rozjet spurt svému spurterovi. Potom jsem se dostal přes ně, ale zezadu ještě přiletěl Belgičan Merlier, který mě bohužel skočil,” popsal závěr etapy nakonec druhý František Sisr. 

Důvodem ke spokojenosti celého týmu však nebylo pouze jeho pódiové umístění, ale také Michal Schlegel, který bez problému udržel druhé místo v celkovém hodnocení. K tomu tým ještě přidal celkové vítězství v soutěži týmu a Jan Bárta se stal navíc nejaktivnějším jezdcem posledního dne.

 Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


cirkl a andula
Michal celkově druhý, Fanda Sísr až 109! Co je platný že ve 4.etapě byl druhej? Když je to mistr republiky tak je to hodně špatný. Ten Elkov je pro něj akorát. Na cizinu nemá.
05.08.2019 16:23:06