Nicholas Schultz (Team BikeExchange) první na Pustevnách a vede i celkově

07.08.2021 | TZ Sazka Tour, foto Jan Brychta

Nicholas Schultz (Team BikeExchange) první na Pustevnách a vede i celkově

Poměrně rychle se zrodil první únik, v němž byli Srb Veljko Stojnič, David Per ze Slovinska a polský jezdec Sylwester Janiszewki. Poslední z nich vyhrál první rychlostní prémii, ale poměrně záhy dvojici spolujezdců nestačil. Peloton nechal únik v klidu, i když jejich náskok narostl na pět a půl minuty.

Více se závodit začalo, až když se etapa přehoupla do druhé poloviny. Po prvním průjezdem Pusteven se za vedoucí dvojicí vydalo duo z norské stáje Uno-X Pro Cycling Team Idar Andersen a Jonas Hvideberg a bylo úspěšné, naopak odpadl Per. To však již peloton zrychlil o což se postarali jezdci WorldTourových stájí Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux, Team BikeExchange a také cyklisté týmu Elkov Kasper.

První z trojice vepředu nestačil Andersen, poté ani Stojnič a nejdéle odolával Hvideberg, ale osm kilometrů před cílem skončila i jeho snaha. Rozhodovalo se tedy až při druhém stoupání na Pustevny, kdy se čelo závodu rozdělilo prakticky na jednotlivce. Nejvíce sil měl v posledních stovkách metrů Schultz, do cíle dorazil s náskokem sedmi vteřin před vítězem nedávného Závodu míru U23 Italem Filippo Zanou z Bardiani-CSF-Faizane a týmovým kolegou Jana Hirta Estoncem Reinem Taaramaem. Z českých jezdců dojeli ve druhé desítce s menším odstupem Adam Ťoupalík, Michael Kukrle, Jakub Otruba (všichni Elkov Kasper) a Daniel Turek (Team Felbermayr - Simplon Wels).

"Žádnou zvláštní taktiku jsme neměli. Chtěli jsme jednotlivě nastupovat, ale soupeři nás do úniku nepustili. Vepředu jsem zůstal spolu s Reinem, ale vyhrál ten nejlepší a tím byl Nicholas Schultz (Team BikeExchange). Já moc od Gira nezávodil a druhou polovinu sezony mívám vždy slabší. Ale dnes to bylo dobré. Pochopitelně jsme chtěli vyhrát, ale vítěz byl silnější, etapa byla o posledním výjezdu. Uvidíme, jak se to vyvine zítra," řekl Jan Hirt, který do sobotní etapy obleče červený trikot pro nejlepšího českého jezdce.
Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste