V páteční odpoledne otestovali dvoukilometrový bikový okruh spolu s běžeckou částí příchozí dospělí duatlonisté. Po 3 km běhu, 6 km cross-country a závěrečném 1,5 km běhu protrhl cílovou pásku jako první Filip Hanslian z Mountaintime Kross tri teamu.

loading...

Sobotní úvodní cyklokros pohárového Oderského poháru se setkal s velkou účastí závodníků a potěšitelné je, že především z řad mládeže. V závodě na 3 okruhy zvítězil žák Lukáš Opletal z olomouckého týmu Short Bike Academy Opletal. V dalším startu na 30 minut kraloval Ondřej Novotný z Dukly Praha.

Nejsledovanější hlavní závod na 40 minut za účasti mistra Polska Marka Konwy ovládl český reprezentant Daniel Mayer z KC Hlinsko, polský cyklokrosař dojel druhý. Čestní hosté olomoucký zastupitel Josef Suchánek a uničovský starosta Radek Vincour odměnili tři nejlepší cyklokrosaře ve čtrnácti věkových kategoriích.

Sobotní podvečer patřil nadějným sportovním adeptům. Děti do 15 let absolvovaly Hanácký pohár v duatlonu. Vyzvednout je třeba výkon nejmladší účastnic, dvouleté Natálky Hájkové a její čtyřleté sestry Nely Hájkové, které bez problémů zvládly a zvítězily na připravených běžeckých a cyklistických tratích.

V neděli před polednem odstartoval druhý pohárový závod, který se jel jako Mistrovství Olomouckého kraje v cyklokrosu.

V úvodním startu potvrdil svoji formu vítězný žák Lukáš Raška z Short bike Academy Opletal, další peloton kadetů, masters a žen ovládl Adam Bernát z Dukly Praha. Za bouřlivých ovací vyhrál prestižní mužskou elitní kategorii domácí cyklokrosař, mistr ČR, Emil Hekele. Za tři víkendové dny se na tratích představilo celkem 265 mladých i dospělých sportovců. Nádherné babí léto a početná divácká kulisa podtrhla vydařený sportovní víkend v areálu bikrosové dráhy v Uničově.