Na trase z Riemstu do Bilzen-Hoeseltu čekalo na 198.5 km 15 kategorizovaných výstupů o délce od 0,3 do 1,2 km s průměrným sklonem od 3,8 do 9,4 %.
Po 25 km odjela šestice, z níž pro nás nejznámějšími byli Dries De Bondt (Decathlon AG2R La Mondiale) a Lukáš Kubiš (Unibet Tietema Rockets). A bylo to tito dva, kdož vydrželi odolávat letícímu balíku nejdéle. Dostiženi byli 2 km před cílem.
Samotný spurt se dostal do stavu, kdy po opačných krajích silnice spolu soupeřili dva největší favorité takového typu dojezdu. Tim Merlier (Soudal Quick-Step) poměrně jasně udolal Olava Kooije (Visma | Lease a Bike). Což přispělo k tomu, že Pavel Bittner, který vsadil na Merliera, nakonec Kooije odsunul až na 3. místo.
Pavel Bittner je tedy i nadále lídrem bodovací soutěže, jeho bilance je zatím úžasná, když skončil dvakrát 2., v úvodní sprinterské etapě 4. a v té včerejší, těžké klasikářské na 9. místě. Po dnešku vede o 5 bodů před oběma top sprintery, s nimiž dnes svedl souboj o vítězství. Dnešní bonifikace pro něj znamenaly posun na průběžné 5. místo, s odstupem 48 vteřin na stále vedoucího Arnauda de Lie.
"Byl to obtížný finiš, ale jsem rád, že jsem to dokázal. Šel jsem na dlouhý spurt a cítil jsem, že dokážu udržet rychlost až do cíle. Tým odvedl další skvělý výkon a právě díky nim jsme dnes měli hromadný sprint, protože únik byl nebezpečný a silný a donutil peloton tvrdě pracovat. Jsem šťastný ze svého 40. vítězství v roli jezdce Soudal Quick-Stepu, je to něco, na co jsem hrdý. Máme tu dvě etapová vítězství, ale všichni máme motivaci vydat ze sebe to nejlepší i v poslední den závodu," řekl Tim Merlier po sobotním vítězství v Bilzen-Hoeseltu.
"Věděli jsme, že dnešek bude o něco jednodušší než včerejšek, ale i tak to bylo docela hektické. Únik byl silný, takže posledních 20 kilometrů bylo opravdu rychlých, ale byli jsme na to připraveni. Protože to byl lehčí den, finále bylo docela chaotické, ale snažili jsme se to zvládnout. Ve sprintu jsem se cítil docela dobře, vyjeli jsme na správnou stranu, ale Merlier byl opět opravdu silný. Jsem spokojený s druhým místem a posunutím se na páté místo v celkovém pořadí před posledním dnem. Myslím, že zítra to opravdu exploduje, ale doufejme, že na to budeme připraveni a budeme bojovat o to, abychom se pokusili udržet si pozici v celkovém pořadí. Všichni kluci i já jsme z toho nadšení," vyjádřil se k etapě i výhledům do té poslední Pavel Bittner.
Zítřejší etapa nesjpíš nebude vrcholit sprinterskou koncovkou, a jelikož De Lie vede i nadále o jedinou vteřiny před Mathieu van der Poelem a Pavel vypadá, že má skvělou formu, mohlo by to být obzvlášť zajímavé.