Peter Sagan v historii mistrovských reportáží RoadCyclingu

23.06.2019 | -mlm-

Peter Sagan v historii mistrovských reportáží RoadCyclingu

Po třech letech stráveném v duhovém trikotu, jsme letos viděli Petra Sagan v dresu slovenského mistra, stane se posedmé mistrem i v Trnavě?

Oficiální startovní listinu společných mistráků pochopitelně ještě neznáme, ale účast Petra Sagana byla prozatím téměř stoprocentní a také pro nás je ústřední postavou reportáží ze šampionátů České a Slovenské republiky. I když nás pochopitelně zajímají především boje o titul český, jde i o to, kdo vyhraje samotný závod. Na straně slovenské je jednoznačným a neoddiskutovatelným lídrem a tituly získává on, nebo jeho bratr Juraj.

Otevřeme historii našich reportáží a podíváme se jak si na společných šampionátech vedl.

2007 Brno a 2008 Jindřichův Hradec

Peter Sagan slavil první juniorský titul na společném mistráku v Brně v roce 2007. Podruhé jsme rodáka ze Žiliny viděli na Mistrovství republiky v Jindřichově Hradci, ze kterého pochází i fotografie výše. Vyhrál slovenský titul, ve společném závodě obsadil třetí místo za našimi závodníky. 


2009 Bánovce nad Bebravou

V roce 2009 byl Peter prvním rokem v Elite, startoval za Duklu Trenčín a jako prvoročák skončil na těžké trati v závodě na 28. místě, ve slovenském závodě desátý. Vyhrál Matej Vyšňa. 


2010 Kyjov

O rok později už byl profesionálem týmu Liquigas, ale v Kyjově se neukázal. Byla to jediná jeho absence od juniorů v roce 2008 do loňského mistráku v Plzni.


2011 Olomouc

Po velkých vítězstvích mezi profíky v první dvou letech angažmá v Liquigasu, už přijel jako hvězda profesionální cyklistiky a na Svatém Kopečku u Olomouce nikoho nenechal na pochybách, jak dobrý opravdu je. Vyhrál svůj první slovenský titul, vyhrál i samotný závod. Boj o český titul se odehrál až za jeho zády. Pro český titul si dojel  Petr Benčík.


2012 Púchov

Slovenský titul Peter získal, závod mu o chlup nevyšel. Na čele se udržela trojice Milan Kadlec, František Raboň a Jiří Polnický, která bojovala o český titul. Zvítězil Kadlec a získal svůj první titul.


2013 Dubnice nad Váhom

Jednoznačným favoritem byl o rok později v Dubnici nad Váhom a v hromadném dojezdu na atletickém stadionu potvrdil svoji dominanci a dojel s velkým náskokem před českým mistrem Janem Bártou.


Od tohoto roku přinášíme fotoreportáže živě:

2014 Slavkov

Foto Miloš Židík

V roce 2014 jsme přinesli první Live fotoreportáž RoadCycling.cz z mistrovského závodu a zájem čtenářů byl enormní, vždyť pod náporem přihlášených spadl server. Sagan závod zrežíroval a dojel společně s českým mistrem Zdeňkem Štybarem, který protnul cílovou pásku na první příčce.


2015 Žilina

Foto Jan Brychta

Doma to byla povinnost získat titul, vyhrát závod a Peter dokonce startoval i v časovce, kterou také vyhrál. Ve zmoklém závodě byl suverénní. O český titul se jelo za jeho zády a slavil Petr Vakoč. 


 

2016 Kyjov

Petr vozil prvním rokem duhový trikot a tak slovenský titul věnoval svému bratru Jurajovi. Nevyhrál slovenský šampionát a nevyhrál ani závod. Ovšem jak vítězství Romana Kreuzigera, tak i vítězství svého bratra do velké míry zařídil právě on. Škoda jen, že jsme jej v Kyjově neviděli v duhových barvách, měl startovat v dresu mistra světa, ale špatně si vyložil pravidla a měl za to, že v tomto trikotu startovat nesmějí. Diváci tak byli ochuzeni o Sagana v duhovém, on byl po závodě lehčí o pět tisíc korun.


2017 Žiar nad Hronom

Podruhé v historii šampionátů nevyhrál titul a závod se vyvinul tak, že nebyl Petr vůbec součástí závodu. Velice brzo odjela silná skupina a další titul získal Juraj Sagan. Českým mistrem se opět stal Zdeněk Štybar.


2018 Plzeň

Poslední titul získal Peter vloni v Plzni, vyhrál titul a vyhrál i závod a to pro něho dost překvapivým způsobem. Vydal se do dlouhého sólového úniku. Ze slovenské strany mu nikdo nekonkuroval a čeští závodníci se soustředili na boj o domácí titul.

Odkazy na původní fotoreportáže a reportáže si u některých ročníků můžete otevřít proklikem do titulky ročníku.
Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


K2.40
Společné závody SK / ČR jsou logicky nesmyslné. Tady se píše, kdo vyhrál závod celkově. To přece nikoho nezajímá. Češi si hlídají Čechy a podobně i Slováci. Spoledčná účast obou států jen deformuje pořadí vzhledem k uváděným okolnostem. Stačí si vpomenout na loňskou frašku, kde nikoho Sagan nezajímal. Ten, kdo vyhraje titul v kterékoliv zemi, projede páskou PRVNÍ - třeba s rukama zdviženýma nad hlavou. Pokud tak dojede druhý či kolikátý tak to jeho vítězství už nemá tu psychologickou hodnotu. Závodníků, kteří jsou schopni mistrovský závod zajet, máme dost. A jestli je Slováci nemají, je to jejich problém.
23.06.2019 13:11:27
Mellon
@K2.40 - aká logika, smiešne, spoločné šampionáty šetria peniaze, účasť Sagana zvyšuje prestíž a záujem divákov a to aj českých, hoci práve Vám ten Slovák prekáža, má aj v Čechách veľa fanúšikov, musíte sa naučiť s tým žiť :-) Štyby, Vakoč, Černý ...... sa radovali a bolo úplne jedno, či prišli až za slovenským majstrom alebo nie. Takže je fajn, že na zväzoch sedia rozumní ľudia, aspoň teda v tomto. To, čo sa píše v článku je len ako zaujímavosť, je jasné, že českí a slovenskí cyklisti si idú svoje preteky.
23.06.2019 17:42:01
K2.40
Mellon: Jsi zbytečně agresivní a útočný. To si nech na vaše diskuzní fóra. Pleteš sem zbytečně národnostní otázku. Prostě - každý suverenní stát má pořádat svá mistrovství. A tím, že je to společné, se žádné peníze neušetří. To, že nemáte nikoho krom Petra, je váš problém. A že mezi českými závodníky není nikdo tak vynikající spurter je zase problém nás, Čechů. Ovšem - pro obě strany platí - co není, může být.
23.06.2019 18:24:40
Mellon
K2.40 - žiadna útočnosť, pokoj, poznám ťa z diskusií, takže si neklamme. Samozrejme, že keď sa poriada majstrák každý druhý rok tak ušetríš pretože mnohé náklady sú nezávislé od počtu zúčastnených. Nemôže byť problém pozrieť si ako radovali majstri, takže argument s akousi psychickou hodnotou je úplne mimo.
23.06.2019 18:51:07
Mellon
Ešte jedna poznámka, oveľa ľahšie sa získavajú sponzori, keď vieš akých tam budeš mať cyklistov, čím viac cyklistov WT, tým väčší záujem.
23.06.2019 18:52:56
George
Ogaři...nade mnou...Při samostatném MR pro Ř nebo SR..."přijde" na závod pár sponzorů a stovky "hobíků-cyklistů"...pokud jede Peter...sponzoř-obchodnícii se mohou přetrhnout,protože tam budou tisíce "diváků"...se koukněte na závody 3 roky zpět ve světě...všichni jdou "na Sagana"
25.06.2019 6:48:45
CIGI
Příspěvek byl smazán za porušování pravidel.
28.06.2019 16:12:33
cirkl a andula
Příspěvek byl smazán za porušování pravidel.
08.07.2019 15:57:51