Po odchodu Quintany zůstává hlavním tahounem Arkéa Samsic Warren Barguil. A opět v jasně červené

03.01.2023 | Jiří Vlasák, foto: Arkéa Samsic, Ekoï, Getty Sport

Po odchodu Quintany zůstává hlavním tahounem Arkéa Samsic Warren Barguil. A opět v jasně červené

Postupem Arkéa Samsic do společnosti WorldTeams se Francie stala zemí s nejvyšším počtem týmů v této úrovni. Sestavu tu obměnili poměrně citelně, přišlo osm nových lidí, ale dresy jen minimálně. Stále jasně vévodí červená. Nejpodstatnější změna je patrná na prsou nad titulárním sponzorem. Canyon byl nahrazen Bianchi. Dodavatel oblečení Ekoï ve spolupráci pokračuje.

V závěru uplynulé sezóny a po jejím skončení zaměstnávalo média významně téma ukončení spolupráce s Nairo Quintanou. Poslední dobou je v tomto směru ticho po pěšině. Nairo se nechal před časem slyšet, že určitě bude závodit v nejvyšší lize, ale neřekl, kde. Dosud tak neučinil. A možností je stále méně. 

Tým Arkéa Samsic opustilo dalších osm lidí. Nejcitelnější ztrátou je vedle Quintany odchod Connora Swifta do Ineosu. Z nových posil dosáhli nejlepšího postavení v rámci UCI žebříčku Luca Mozzato z B&B Hotels a Clément Champoussin přicházející z jiného francouzského AG2R Citroën.

Mozzato bude společně s Hugo Hofstetterem a Amaury Capiotem tvořit silné trio do náročných rovinových a severských klasik. Warren Barguil coby velmi dobrý vrchař bude určitě cílit na etapy na nejvýznamnějších etapových závodech a na jednodenní klasiky ardenského typu. Velmi podobný typ jako Barguil je Champoussin, který už má na kontě mj. vyhranou etapu na Vueltě. Jedničkou mezi čistokrevnými sprintery zůstává 32letý Nacer Bouhanni, přestože se mu sezóna 2022 moc nepovedla, zvláště tím, že od konce dubna vůbec nezávodil. O jeho potenciálu by mělo vypovídat 70 kariérních vítězství včetně tří na Giru i na Vueltě.

V minulém roce si cyklisté Arkéa Samsic připsali 12 výher, z toho jediné z úrovně WorldTour, které obstaral Warren Barguil vítěznou etapou na Tirreno-Adriatico. Cennější by sice byly dva vítězné malé etapáky Nairo Quintany v kombinaci s celkovým 6. místem na Tour de France, kdyby mu ovšem UCI výsledky z Tour následně nesmazala kvůli pozitivnímu nálezu na tramadol.

Z porovnání dresů 2022 a 2023 je zřejmé, že změn je minimum. Kromě uvedené změny dodavatele bicyklů jde jen o drobné přidání černé, jednak v lemu zakončení rukávů a jednak v podobě mozaikového vzoru na rukávech a bocích. Kraťasy zůstávají černé, reklamní nápisy partnerů jsou vyvedeny v bílé.

loading...

Jiří Vlasák
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE