Podcast - Hvězdy silnic na dráze v Roubaix

29.10.2021 | CykloPodcast od Cycling-info.sk, foto: Sirotti

Podcast - Hvězdy silnic na dráze v Roubaix

Jen pár dní po Roubaix jsme se do tohoto francouzského města opět vrátili. Za sebou máme po roce a půl mistrovství světa na dráze, kde si kořist dělily mezi sebou hlavně tři národy – Nizozemsko, Německo a Itálie. Kromě toho ženy ukončily sezónu posledním world tour závodem - Ronde Van Drenthe a po dlouhé pauze se vrátil i britský mistrák.

PŘEDCHOZÍ PODCASTYMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


kolojede
Již několik let se za netečného přihlížení ČSC likviduje česká dráhová cyklistika. Jako jedni z prvních si rodinka Mixových "zprivatizovala" třebešínský velodrom v Praze a zlikvidovala tak dříve úspěšný dráhový tým KOVO PRAHA z kterého udělala partu slušně platících ambiciózních hobíků a vše platících nadšených rodičů na jejichž děti lze úspěšně čerpat státní dotace a není třeba si dělat starosti, zda jako závodníci budou mít nějaké úspěchy. A ono je lepší, když nebudou, protože s úspěšnými jsou potíže a také jsou s nimi náklady. Co je ale daleko horší, že i takový tým jako je Dukla Praha, dříve elitní dráhový tým a zázemí české reprezentace, je na tom obdobně. Alarmující ale v tomto případě je, že toto není parta hobíků, je to placená státní organizace s placenými trenéry, mechaniky, maséry a bafuňáři se zajímavou pracovní náplní a pracovní dobou. Zajímavé u státní instituce je, že nikoho nezajímá, jestli tyto osoby si dělají svoji práci v požadované kvalitě, jestli jí dělají vůbec a především, jestli mají nějaké výsledky, t.j. jestli na svou práci stačí. Je lživý alibismus, pokud například trenéři tvrdí, že nemají výsledky, protože VŠICHNI, které trénují jsou podprůměrní a "netalentovaní". Mimochodem nedávno jsem slyšel moc pěknou definici talentu: Talent je 80% úsilí a zbytek vytrvalosti. V Dukle Praha se MTB a to nepochopitelně ne v dresech Dukly, ale v dresech Specialized, stalo na úkor dráhy pod vlivem pana Zapletala hlavní cyklistickou činností, která vysává veškeré peníze o kterých by se ostatním dráhovým oddílů mohlo jen zdát. Malá jiskra se objevila nyní v Prostějově, kdy mladí se na světových šampionátech ukázali, ale bohužel i zde návaznost v U23 a v ELITE mužích schází. Plzeň bohužel také není nakloněna dráze a specializuje se na silnici a vidět alespoň jednoho juniora na dráze již dnes prakticky nelze. Dukla Brno se základnou, kterou má se zátěží, kterou sprintérská zátěž přináší také neexceluje. Závodníci nemají prostor pro léčbu zranění, případné nemoci ani pro přechodný pokles výkonu. Chybí tímto i potřebná konkurence a "B" tým, který by motivoval jak "A" tým i "B" tým samotný. No a nyní moderní a upřednostňovaná ženská cyklistika - no tak to je na dráze od juniorek čiré zoufalství a těžko to může být jinak. Jediný tým je opět DUKLA Praha a sprint Dukla Brno.
29.10.2021 14:26:49
Silničář
Kolojede svatá pravda. Nejhorší je ,že z Dukly Praha když přijela na závody tak s ní šel strach. Po nástupo prodavače zeleniny z kulaťáku Zapletala je to tragedie a nikomu to nevadí . Jak dlouho bude ještě prezident svazu čekan než tohohle hochštaplera vyhodí ? Nebo ruka ruku myje. Zapletalovi to co ,,udělal pro cyklistiku " by měli navždy zakázat se k tomuto sportu jakkoliv přiblížit !! Kdysi se jezdilo na MS pro medaile a od dob Zapletala je úspěch se na MS vůbec dostat.
29.10.2021 16:19:36
kolojede
Co se týká Dukly Praha, tak zde dochází k postupné likvidaci nejen dráhové cyklistiky, ale i cyklistiky silniční a zdá se, že by již dávno dráhová cyklistika a silniční cyklistika v Dukle Praha za pana Zapletala přestala existovat, pokud by MTB, které pana Zapletala zajímá, nemohlo vysávat zdroje určené právě pro olympijské disciplíny na dráze a na silnici.
29.10.2021 21:22:09