Pozvánka na Český pohár horských kol v Městě Touškově

17.04.2019 | TZ Duratec, Foto: Luděk Pik

Pozvánka na Český pohár horských kol v Městě Touškově

O   víkendu   27. - 28. 4. 2019   se  premiérově pojede v Městě Touškově Český pohár  horských  kol.  Necelých 10 km od Plzně vznikla technicky velmi náročná trasa, která se pod místním TJ Sokol budovala roky a to za osobního dohledu bývalého profesionálního bikera Milana Spěšného.

Seriál  Českého  poháru  připravený v touškovské rokli bude jen pro tvrdé bikery, kteří se nebojí to pustit. Přináší zajímavé technické pasáže. Od několika metrových skoků přes kamennou stěnu až po klopené zatáčky a to vše v unikátním prostředí uprostřed zarostlé rokle. Zážitek pro závoďáky i pro diváky.

Pořadatelé jsou připraveni přivítat při Českém poháru okolo jednoho tisíce závodníků, přičemž je potěšením, že se jedná zejména o dětské a juniorské kategorie. Připraveno je zázemí, program, trasa i občerstvení.  Předpokládáme zhruba 3500 lidí zahrnujících rodinné příslušníky, technické zázemí a diváky.

Jak jsme se stali pořadatelem ČP?

S myšlenkou konání Českého poháru jsme si pohrávali již od jara roku 2018, kdy se nám dostalo výborného hodnocení trasy od závodníků v rámci pořádaného mtb dílu v sérii PAL Cup, kde jsme letos pořadatelem již devátým rokem.  Za uplynulých osm ročníků, dříve známých jako Becker Cup, jsme získali mnoho zkušeností a hlavně jsme po celou tu dobu pracovali na trase, která se od počátku měnila, tvarovala a s každou změnou přinášela závodníkům nové výzvy.

Cykloklub TJ Sokol  

Děti našeho cykloklubu stály na začátku vývoje cyklistiky v Městě Touškově. Byly plné touhy jezdit, skákat, učit se a závodit. Zkrotit malé závodníky ale bývá mnohdy oříškem.  V současné době má oddíl 2O aktivních bikerů a uvidíte je prohánět se v jejich černo-oranžových „neonových“ dresech naší roklí.

Zázemí vznikajícímu cykloklubu v roce 2011 nabídla místní tělovýchovná jednota, která zajišťuje trenéra a stará se o rozvoj dětí v různých směrech včetně soustředění, správné výživy, motivačních přednášek atd. Nezbytnou součástí rozvoje dětí však jsou rodiče. Od prvotních cyklovyjížděk a lehkých tréninků s dětmi, se z rodičů stali také stavitelé … první překážky, trasy, okruhy.  Za cykloklubem stojí jejich aktivita a obětavost. Od loňského podzimu chlapi udělali velký kus práce.

ČP horských kol v Městě Touškově

Na konci listopadu 2018 došlo k podpisu podmínek s pořádající společností Českého poháru firmou PRO Sport MTB s.r.o. zastoupenou Josefem Dlohošem. Jednání se zúčastnil i předseda Českého svazu cyklistiky Petr Marek, který myšlenku konání jednoho dílu v Městě Touškově po prohlídce trasy a prostředí ihned podpořil. V Městě Touškově se bude jednat o závod UCI - kategorie C2. Pravidla Mezinárodní cyklistické federace předepisují vždy při prvním konání v nové lokalitě nižší kategorii, a tak naším cílem bude letos mimo jiné i přesvědčit pořadatele a pro rok 2020 získat kategorii vyšší tj. UCI C1.

Závody v Městě Touškově

Pro cyklistiku v Městě Touškově máme jasný slogan, který též věrně vystihuje i náš organizační půlrok:    ŽIJEME SPORTEM, ŽIJEME CYKLISTIKOU!

Stojíme před samotnými závody, které prověří naši připravenost. Vzhledem k tomu, že PAL Cup a ČP MTB XCO se konají v týdenním rozestupu, čeká nás již tuto neděli 21. 4. prověrka připravenosti. Mnoho závodníků přistupuje k PAL CUPu též jako k možnosti prověřit své nohy a nabrat zkušenosti, které mohou následně zúročit na poháru.  Očekávali jsme a již máme i potvrzený zvýšený zájem závodníků. To nás velmi těší. 

 • 21. 4. 2019 Závod Pal Cup aneb zkouška na Český pohár 
 • 27. - 28. 4.2019 Závod Českého poháru MTB XCO
 • 24. 5. 2019 dětský cyklozávod a závod koloběhu v Městě Touškově

Svoji účast v závodech potvrdil i profesionální cyklista Ondřej Cink se svým týmem (KROSS RACING TEAM). Ondřej na trati potrénoval již v minulém týdnu a sdělil nám: "Trať je super a líbí se mi natolik, že příští týden dorazím i na PAL Cup a udělám si před Českým pohárem hezký tréninkový závod. Ta trať mě moc baví, je to radost na ní jezdit, tak toho maximálně využiju." 

loading...

Trať prověřil i Jan Škarnizl s Jitkou Čábelickou (dříve Škarnitzlovou), kteří v den tiskového konference ihned ráno potrénovali a sdělili nám při své skvělé pocity a dojmy. Samozřejmě nás velmi zajímala informace od našich profesionálních bikerů, abychom v budoucnu měli směr, kam pokračovat dále.  

Trasy a detaily závodu

Pro závodníky, trenéry a pro všechny fanoušky jsme nově spustili stránky www.touskov.bike, kam dáváme veškeré informace týkající se všech tří závodů.  

Účastníci tiskové konference

 • IVO GRÜNER, náměstek hejtmana pro oblasti regionální rozvoj, fondy EU a informatiku
 • JAN ŠKARNITZL, závodník SRAM MITAS Trek, mistr ČR XC, bronzový medailista z ME
 • JITKA ČÁBELICKÁ, dříve ŠKARNITZLOVÁ, závodnice GAPP System - Cabtech MTB racing team, mistryně ČR XC, stříbrná medailistka z juniorského MS
 • PAVEL FOLTÝN, ředitel závodu ČP MTB XCO Město Touškov, předseda TJ Sokol Město Touškov
 • KATEŘINA DUCHKOVÁ, PR manažer závodu ČP MTB XCO Město Touškov, ředitelka DURATEC, s.r.o.
 • PETR KUBIAS, předseda Plzeňského krajského svazu cyklistiky
 • MILAN SPĚŠNÝ, profesionální trenér mládeže, MS Bike Academy
 • SIMONA SPĚŠNÁ, mistryně Evropy v MTB XCO 2018, vítězka Českého poháru MTB XCO 2018

Partneři

Naše velké poděkování všem uvedeným partnerům, kteří nás podpořili. Bez podpory by to nešlo. Díky všem!Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE