"Moc se těším, na rok 2019 mám krásné vzpomínky. Byl to výborně organizovaný závod," říká v rozhovoru pro web Tour de Feminin.

Základ ke svému vítězství před dvěma lety položila v časovce, kterou vyhrála a po níž se oblékla do žlutého trikotu. Zatímco tehdy se časovka jela až coby třetí z pěti etap, letos v novém formátu bude celé Tour de Feminin otevírat.

"A to je dobře. Před časovkami navíc bývám nervózní, tak ji budu mít co nejdřív za sebou. Letos jsem jela jen jednu - na národním šampionátu, ta byla dlouhá a rovinatá (skončila 2., závod s hromadným startem vyhrála - pozn. red.). Tahle bude mnohem intenzivnější. Bude to důležitý vstup do závodu, stát se může úplně všechno."

Necelý týden před startem závodu se cítí v pohodě a věří, že svůj titul může obhájit. "Před dvěma lety jsem měla neuvěřitelnou podporu svých kolegyň, což byl klíčový moment pro celkové prvenství."

Zatímco před 2 lety jezdila za tým Hitec Products (letos bude v pelotonu rovněž) nyní Heine závodí za španělský tým Massi Tactic. V celku ji podporu dělá například slovinská cyklistka Špela Kern, rovněž medailistka z národních šampionátů a trojnásobná účastnice Tour de Feminin. "Máme velmi silný tým. Dobře se známe a věříme si. Mám z něj dobrý pocit a těšíme se," dodala Heine.