Registrace na letošní ročník byla spuštěna již 1. června a systém přihlašování, ozkoušený posledními roky, zůstává formou „soutěže“, tedy kdo se dřív přihlásí, ten méně platí. Zároveň z kapacitních důvodů na trati a především na rumburském náměstí byl stanoven limit 800 účastníků (550 na Zeleňák a 250 na Obra). Tradiční triko závodu si lze předobjednat do konce července, po závodě již nebude možné triko dotisknout. Jméno na startovním čísle bude mít pak každý, kdo se přihlasí do 15. srpna na internetových stránkách nebo osobně v Informačním centru na rumburském Lužickém náměstí.

Trať Obr Zeleňáku je opět součástí dnes již velmi prestižního seriálu největších amatérských silničních závodů, RoadCup 2022. Ve vloženém závodě Speciálů jsou osvědčené kategorie historických a horských kol, historických silniček Classico a koloběžky. Večerní kulturní program s kapelami Těla, Ajdontkér, Nerrea a Z5, dětské závody, dárek pro předem přihlášené, divácká tombola a jiné jsou již řekněme stálicí na programu celého dne. Novinkou bude velmi bohatá a znovuobnovená závodnická tombola, ale jen pro ty, kteří vydrží do konce ceremoniálu. Tváří letošního jubilejního ročníku Tour de Zeleňák bude opět exprofesionál, kterého rozhodně uslyšíte i během komentovaného přímého přenosu vysílaného na stránkách RoadCycling.cz a na velkoplošné obrazovce přímo na Lužickém náměstí v Rumburku. Jeho jméno bude brzy odtajněno.

Tour de Zeleňák s sebou přináší samozřejmě i drobná dopravní omezení, trať po největší silnici okolo výběžku je otevřená pouze jednosměrně a to po směru závodu. Zasaženo bude zejména centrum Rumburku, ale také významná část výběžku stovkami cyklistů, kteří si přijedou užít jeden z nejstarších amatérských závodů v České republice.