Pád přišel před vjezdem do stoupání Kanarieberg, malý peloton klesal ve vysoké rychlosti po široké silnici, na čele se drželi jezdci Visma-Lease a Bike, aby dovezli Wouta van Aerta na dobrou pozici. A byl to právě Van Aert, který šel jako první k zemi, přes kterého přepadli také další favorité, především Jasper Stuyven a Mads Pedersen. 

Van Aert se s odřenými zády a rozervaným dresem nedokázal zvednout ze silnice a musel být naložen do sanitky. Ze země nevstal ani Styuven, který si držel levé rameno a nejspíš si způsobil nějakou zlomeninu. Zdržel se i Pedersen, který však podle informací belgické televize Sporza naskočil zpět na kolo a neměl by být vážněji zraněný. Velké potíže měli i další jezdci, například Biniam Girmay se dokázal postavit na vlastní nohy, ovšem nejspíš si poranil ruku. 

Pád zastavil, či zdržel, tyto závodníky: 

Wout van Aert (Visma-Lease a Bike), Jasper Stuyven (Lidl-Trek), Gianni Vermeersch (Alpecin-Deceuninck), Mads Pedersen (Lidl-Trek), Biniam Girmay (Intermarché-Wanty), Alex Kirsch (Lidl-Trek), Michele Gazzoli (Astaną Qazaqstan), Anthony Turgis (TotalEnergies), Harry Sweeny (EF Education-EasyPost) a Brent Van Moer (Lotto Dstny). 

Podrobnosti připravujeme a o zdravotním stavu závodníků vás budeme informovat.