PROHLÁŠENÍ K MČR CX 2019 - EMIL HEKELE

16.01.2019 | TZ - Emil Hekele

PROHLÁŠENÍ K MČR CX 2019 - EMIL HEKELE

Emil Hekele nám zaslal své prohlášení.

Po závodě MČR CX 2018 /Holé Vrchy/, v posledních dnech tolik diskutovaném, jsem se rozhodl utišit rozbouřené vody. Jak to již bývá, pár dní po závodě emoce, napětí a stres, trochu ochladnou ...

Komentářů k pravidlům již padlo dost, a tak bychom mohli polemizovat do soudného dne. Je nejspíš dané, že ke stejnému názoru na mou diskvalifikaci nedojdeme, ale uvědomuji si, že je především třeba jít dál. Do budoucna z toho ale pro nás všechny může plynout ponaučení, že pravidla jsou někdy nejednoznačná, což by mohl být důvod k zamyšlení, i pro jejich tvůrce.  Čas však opravdu zpátky nejde vzít. 

K čemu se ale pohledem zpět musím vrátit, bez ohledu na čas, který od sobotního závodu uplynul, je ke svému vyjádření v ČT.

MČR 2019 v cyklokrosu je a bylo mým "dnem D"! Průběh závodu, ani vše co jsem přípravě na tento závod podřídil a obětoval, není nutno připomínat. Zklamání po zmařeném závodě způsobené především přetrženým řetězem je nepopsatelné a pocity jsou nepřenositelné... Následuje diskvalifikace a rozhovor pro TV v přímém přenosu. 
Popisovat nyní emoce, euforii, zklamání, frustraci, ale i pocit marnosti a rozhořčení je zbytečné...a i když to vše někdy ke sportu patří, v důsledku nemohou být tím jediným, co by po výkonu sportovce mělo zůstat v paměti. 
V tomto okamžiku bych se rád zastavil a přehodnotil některé své výroky v ČT.
Jsem si vědom a uznávám, že některá má prohlášení a výroky, např. výrok o nasazeném rozhodčím, byl v daný moment unáhlený a přehnaný. Nyní vím, že jsem se spletl a za to se tímto panu Kaňkovi upřímně omlouvám. 
Také bych se touto cestou chtěl omluvit všem pořádatelům MČR CX 2019, pořadatelům v Holých Vrších, kteří připravili velice kvalitní a poctivou cyklokrosovou trať. Byl bych velice nerad, aby cokoliv poškodilo nebo zastínilo jejich poctivou práci, bez které by žádný závod nebyl. I proto se tímto chci jmenovitě omluvit především panu Kubínovi, jehož dlouholeté práce, nejen v Holých Vrších, si velice vážím! Jsem si vědom, že díky svému neutuchajícímu nadšení, entusiasmu a lásce k cyklokrosu je trať v Holých Vrších právě takovou, jaká je!
Celý život věnuji cyklistice, a proto mám tendenci srovnávat, kde byl cyklokros v minulosti a kde se nachází nyní. Vím, že často dávám najevo svůj názor způsobem, který se v dnešní společnosti moc nenosí, jsem až moc přímý, přisný, důrazný a řeknu "prostě" to, co si myslím a mám na jazyku. Někdy je ale stejně důležité hledat cestu jak dál, možná jiné cesty jak dál.
Mým cílem je a vždy bylo, aby se cyklokros posunul nahoru. Stále závodím, stále miluji cyklistiku a pro cyklokros bych dýchal, protože je to pro mě ten nejkrásnější sport na světě. Ano, mé vztahy s vedením cyklokrosu jsou napjaté již delší dobu, ale teď se mi to zdá až příliš! A protože vím, že podíl své viny na tomto stavu nesu i já osobně, rád bych tzv. „zakopal válečnou sekeru“ a pokusil se posunout vše dál, do budoucna lepším směrem. 
Je nyní na mě, jako sportovci a doufám poctivém člověku, nalézt cestu, jak některým lidem v klidu, bez emocí a gest osobně, bude li třeba, vyslovit omluvu a snažit se s nimi najít společnou řeč.
Jako cyklokrosař tělem i duší, bych nejraději viděl cyklokros ve stavu, kdy jsme byli cyklokrosovou velmocí. Jsem si vědom, že nevraživá atmosféra, která v dané situaci po MČR panuje, není dobrá pro nikoho a českému cyklokrosu by nijak nepomohla.
Závěrem bych rád dodal, že jsem se pro úspěch českého cyklokrosu a její reprezentace vždy snažil dělat maximum, a to jak doma na domácích závodech, tak i v zahraničí. A věrím, že svými výkony jsem dělal čest českému cyklokrosu, v čemž bych velice rád pokračoval.
 
Emil Hekele - cyklokrosař


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


milan
Slovo a jednání chlapa..... Palec hore….
16.01.2019 18:15:03
K2.40
Takže podmínka ČSC je splněna, omluva je na světě a může se frčet na MS Pozn. Pořadatelé si skutečně tu omluvu zasloužili, připravili vynikající závod
16.01.2019 18:45:23
Zdenek
tak nakonec omluva , nevím proč se omlouvat rozhodčím , když žádný důkaz o projetí depem nepředložili a odkazují se pouze na sporné video diváka , co kdyby to rozhodl někdo opravdu nezávislý , ale ten zájem není , je mi líto toho rozhodčího , s tím už to půjde pořád , bude prostě "slavný"
17.01.2019 11:22:25
Potocký M.
Ano to je vyjádření člověka v rovině moudřejší ustoupí. Ačkoliv si je vědom jako řada z nás co se cyklokrosu věnovala aktivně a dnes již pasivně. Že rozhodnutí rozhodčího v depu nebylo správným rozhodnutím. Protože dva kolíky s praporky vyznačují nekompromisně a přesně podélnou hranici mezi tratí závodu a průjezdem depa ( není to přímka). Ovšem tyto dva samotné kolíky s praporky. Jsou pouze výchozím bodem pro hranici v jezdu a výjezdu z depa. Ano výchozím bodem který nemá jasně danou hranici ( přímku) proti lehlým bodem tj. kolíkem s praporkem kde by měl samozřejmě stát rozhodčí. A to nestál protože jak víme postával v boxu s mechaniky kde viděl na záda odjíždějících cyklistů z depa. Na základě těchto konkrétních věcí je jasné že počínání rozhodčího bylo špatné. No nebylo první a tak nebude ani poslední. Protože jemu se věří, jak se vyjádřil pan Balogh. Traťové rozhodčí většinou nikdo nezná a oni jako každý úředníček musí čas od času dát na vědomí že jsou nepostradatelní. A tedy se zviditelnit. Jak jsem zjišťoval po právní stránce je vše na straně Emila. Ale víme jak u nás prakticky následně právo vykládají soudci. Proto jsem se v začátku vyjádřil moudřejší ustoupí.
17.01.2019 11:33:29