Prolog Závodu míru cyklistů do 23 let vyhrál český talent Mathias Vacek

02.06.2022 | TZ ZMU23, Foto: Barbora Reichová

Prolog Závodu míru cyklistů do 23 let vyhrál český talent Mathias Vacek

Český závodník Mathias Vacek vyhrál první etapu Závodu míru jezdců do 23 let, kterým by prolog v ulicích centra Jeseníku, a do páteční etapy z Jeseníku do Rýmařova vyjede v dresu vedoucího závodníka průběžného pořadí. Vacek projel cílem trati dlouhé 3,4 kilometru v času 4:11,83 minuty a druhého Belgičana Lennerta Van Eetvelta porazil o 11 setin. Úspěch českých cyklistů podtrhl šestým místem Pavel Bittner, který na Vacka ztratil 2,11 sekundy.

„Lépe to dneska asi nešlo,“ pousmál se Vacek, který byl v loňském konečném hodnocení Závodu míru šestý a letos si dělá zálusk na stupně vítězů. „Moc závodů teď nemám, takže motivace je o to větší,“ řekl cyklista, který přišel kvůli válce na Ukrajině o své angažmá v ruském týmu a nyní řeší svou budoucnost.

„Hrozně jsem se těšil, takže jsem to od začátku napálil, nedošly mi síly a vyšlo to,“ radoval se stále ještě devatenáctiletý Vacek. „Vím, že vždycky jde něco udělat lépe, ale pokud je člověk první, tak ty chyby pak nehledá. Jsem rád, že prolog vyšel, je vidět, že to umím po rovině i do kopce, v dalších etapách to snad dopadne zase dobře,“ věří.

Druhá etapa v pátek měří 130 kilometrů, rozhodovat o celkovém vítězi se patrně bude v sobotu, kdy závodníky čeká dvojí výjezd z Bruntálu na obávané Dlouhé Stráně. Závod končí nedělní 166 km dlouhé etapou v okolí Jeseníku.

*Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Silničář
Doporučuji autorovi TZ si zopakovat zeměpis za tuhle TZ má za 5. Bruntál je od Dlouhých strání vzdálen cca 60 km.
03.06.2022 0:33:32