Prolog Závodu míru U23 ovládl Nor Warenskjold, Mathias Vacek osmadvacátý

04.06.2021 | Tisková zpráva a foto Závod míru U23 / Course de la Paix U23 Grand Prix Jeseníky

Prolog Závodu míru U23 ovládl Nor Warenskjold, Mathias Vacek osmadvacátý

Norský mladík Soren Warenskjold ovládl úvodní prolog letošního Závodu míru U23 Grand Prix Jeseník.

Trať v Jeseníku dlouhou 3,4 kilometru zvládl za 4:01 a druhého v pořadí Alexe Vogela ze Švýcarska porazil o 5 vteřin, o další dvě vteřiny byl pomalejší třetí Kévin Vauquelin z Francie. Nejlepší z českých reprezentantů byl na 28. místě Mathias Vacek, který zaostal za vítězem o 16 vteřin.

Na startu druhého podniku N´Cupu Mezinárodní cyklistické unie (UCI) se sešlo devatenáct reprezentačních výběrů. Již jedenáctý v pořadí se vydal prvním kilometrů Vogel a jeho čas vévodil výsledkové listině prakticky až do samého závěru. Až čtvrtý od konce startoval Warenskjold a byl to až on, kdo jej vystřídal na prvním místě a do zítřejší etapy tak nastoupí ve žlutém trikotu pro vedoucího jezdce celkové klasifikace. O půl minuty za ním startoval Pavel Bittner, ale v cíli za ním zaostal o 18 vteřin.

"Včera jsme si projeli trať, aby si ji kluci vyzkoušeli a dnes zbytečně někde neriskovali a nepotkal je pád. Závod se zde rozhoduje někde jinde než v prologu. Takovýto prolog je to potřeba jet na hranici rizika, ale my chceme závodit hlavně v dalších třech dnes a chceme vyhrát etapu a dnes jsme to brali na rozjetí. Odstupy nic neznamenají, čekají nás dvakrát Dlouhé Stráně a tak to bude o minutách. A že byl nejrychlejší Matias mě nepřekvapuje, je to přece juniorský mistr Evropy. Má předpoklady, ale dnes to vlastně časovka nebyla, byl to prolog pro sprintery či dráhaře," zhodnotil prolog český reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Tisková zpráva a foto Závod míru U23 / Course de la Paix U23 Grand Prix Jeseníky
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste