Registrace do závodu Prachem Svatební cesty, který se uskuteční za necelý měsíc, 7. srpna, je spuštěna

14.07.2021 | Dušan Slavík

Registrace do závodu Prachem Svatební cesty, který se uskuteční za necelý měsíc, 7. srpna, je spuštěna

Problémy s vyřizováním všech potřebných povolení se nevyhnuly ani pořadatelům ze spolku Prachem Svatební cesty, což způsobilo odložení spuštění registrací, ale vše je vyřešeno a vy se můžete hlásit do dalšího pokračování série RoadRace a RoadMarathon!

Co na Vás čeká? Zcela přepracovaný formát závodu! Nově je start i cíl na krásném Velkém náměstí v Kroměříži. Nově jsou dvě trasy, krátká na 84 km a 1400 výškových metrů a dlouhá na 167 km a 3000 výškových metrů. Co však zůstává stejné, je to nejdůležitější. Ikona závodu, prašná lesní cesta, která je z historie nazvaná jako Svatební, na Vás čeká v celé své délce i náročnosti, nahoru dolů, doleva doprava, povrch zpevněný, ale nejistý, ovšem za každého počasí sjízdný na silničním kole.
Těšit se můžete i na originální kované poháry pro první 3 v každé kategorii (mimo kat. Elite), které svou váhou téměř 1,5 kg, velikostí okolo 30cm na výšku a 20cm na šířku budou ozdobou ve vitríně pohárů každého, kdo jeden z nich získá!
Zpestřením závodu je potom kategorie Gravel, která je vypsána na krátké trase bez rozdílu věku a pohlaví, letos je plánována odlišná trať od ostatních kategorií, více terénu, méně asfaltu!
Zcela unikátní je pak kategorie LOVE!, která je určena pro manželské páry. Zopáknout si takto netradičně Svatební cestu? Nebude to vůbec snadné a zkouška odolnosti je opravdu náročná! Naštěstí je kategorie vypsána pouze na krátkou trasu, i tak si ale projdete, tedy projedete zkouškou ohněm! Počítá se čas po projetí druhého účastníka cílem, takže pánové (nebo i dámy???), žádné: "já jedu, počkám v cíli". Hezky společně, přiložit ruku k dílu (nebo k zádům, zadečku... asi záleží ve které fázi závodu...), zatnout zuby a svaly a jede se hezky v páru!
Předešlé dva ročníky závodu byly zcela odlišné, první za letních teplot, prášilo se stejně jako na Strade Bianche, ten druhý byl ve znamení sněhových přeháněk, prášilo se úplně jinak, až později vysvitlo slunce, ale i přes velmi náročné podmínky závod dokončila většina účastníků a kdo tam tenkrát byl, určitě v dobrém vzpomíná!
A jaký bude ten letošní? To se dozvíme brzy, určitě bude úplně jiný, ale jako vždy NEZAPOMENUTELNÝ!

Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste