RIDLEY BIKES – to nejlepší od těch nejlepších

11.07.2022 | TZ BIKEPORN

RIDLEY BIKES – to nejlepší od těch nejlepších

Co spojuje Zdeňka Štybara, Cadela Evanse, Petra Dlaska, Robbie Mc Evena, André Greipela, Caleba Evana, Eli Iserbyta, Mariane Vos, Phila Gilberta a další minulé či současné hvězdy světového pelotonu?

Všichni strávili část své kariéry nebo v současné době jezdí na kolech Ridley

Firmu Ridley založil v roce 1997 Jochim Aerts, který byl zavedeným belgickým dodavatelem custom rámů a laků, s cílem vyrábět závodní kola s použitím nejnovějších technologií a vlastním vývojem, kdy funkce a výkon jsou primárním cílem. 

Ridley jako jeden z prvních v Evropě představil v devadesátých letech high end Alu rámy a kola. S nástupem karbonu se stal technologickým leaderem. Jelikož si spousta evropských zákazníků myslela, že moderní Ridley rámy jsou z americké produkce, Ridley na původ kol upozornil používáním dnes již legendárního sloganu – „We are Belgium“. 

Jako první uvedl u modelu Damocles „tapered“  hlavovou trubku, bez které si dnes prakticky nedokážeme žádný rám představit. 

V roce 2005 vstoupil Ridley plně do profesionálního cyklistického sportu podepsáním kontraktu s belgickým Silence – Lotto týmem a vstupem do CX pelotonu s modelem X-Night používaným zejména týmem Fidea. Model X-Night prochází evolucí a je považován za nejlepší CX rám všech dob. 

V úzké spolupráci s týmovými jezdci a techniky představil Ridley v roce 2007 dva revoluční modely - Aero model Noah pro sprintery a silové jezdce, a super lehké Helium, které již v té době bylo hmotnostně pod limitem UCI 6.8 kg. Oba tyto modely se staly etalonem pro design závodních kol a jsou vyvíjeny dál s využitím nejnovějších poznatků a technologií. Caleb Ewan vyhrává sprinty na poslední generaci Noah Fast, Helium koncept rám se dočkal mnoha kopií od těch nejrenomovanějších značek. Jedinečná geometrie rámů a jízdní vlastnosti kol jsou výsledkem dlouhého evolučního procesu eliminujícího modní vlivy, které tak často v designu kol znamenají slepou uličku.

gallery

Veškerá silniční kola z nabídky Ridley jsou a byla používána profesionály, což znamená, že i endurance model má ty samé prvky jako kolo, na kterém závodníci jeli například Paris-Roubaix. Ridley prostě nestaví kola jen pro to, aby našel mezeru na trhu. 

Ridley jako jeden z prvních vstoupil do nové kategorie Gravel s hlubokým znalostním zázemím z cyklokrosu modelem X-Trail, který byl, na rozdíl od většiny Gravel kol, koncipován na rychlou jízdu terénem i na silnici. Jako první na světě představil v roce 2020 revoluční, závodní aero gravel kolo Kanzo Fast. Tento jedinečný koncept vycházející ze silničního kola Noah Fast přenesl výkon gravelového kola do úplně nové a samostatné kategorie. Pro sezónu 2023 je přichystán rychlý Allroad model a Kanzo Adventure pro bikepackingové jízdy. 

Vytvořit si opravdu své kolo snů pomáhá i unikátní konfigurátor, kde si můžete každý rám personalizovat vlastní grafikou. V kombinaci s širokou nabídkou barev a jejich kombinací je zaručeno, že každé kolo je naprostý originál. 

Kola vznikající v náročných belgických podmínkách, s tou nejvyšší možnou účinností, umožňující překonávat to nejobtížnější v cyklistice, dávají jezdci jedinečnou šanci si odpovědět na otázku vyjádřenou dalším Ridley sloganem – „Are you tough enough?“. 

K vašemu vysněnému Ridley vám pomůžou chlapci z BIKEPORN, neváhejte jim napsat. Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste