BeKing pořádá Matteo Trentin s manželkou a letos šlo o třetí ročník. Akce se účastní řada špičkových cyklistů, kteří v Monaku žijí. Peter Sagan je vedle Trentina, Pogačara, Matthewse či Vivianiho jedním z nich.

BeKing Association je nezisková organizace, jejímž cílem je získávat finanční prostředky na pořádání akcí zaměřených na podporu sportu, vzdělávání, udržitelné mobility a ochrany životního prostředí.

Bylo skvělé znovu závodit se svými kolegy a přáteli v době, kdy jsem začal novou kapitolu v mém životě,“ řekl Sagan.

BeKing2022_1BI9779.jpg

Peter jak známo letos skončil se špičkovou silniční cyklistikou, ale neskončil s bicyklem. Jeho úsilí směřuje k závodu horských kol na OH v Paříži. V rámci přípravy odjede i několik silničních závodů nižší kategorie v dresu slovenského kontinentálního RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol, kde působí v roli sportovního ředitele jeho bratr Juraj a kam nově na stejnou pozici přechází z TotalEnergies i ten, kdo Petra dlouhodobě doprovázel, Ján Valach.

Kritérium začalo a skončilo na části slavného okruhu Formule 1 v Port Hercule, který se v roce 2024 představí na Tour de France v její závěrečné etapě, jíž je časovka, která začne v Monaku a skončí v Nice.

Součástí akce byla také kombinovaná soutěž pro profesionály i amatéry, jakož i několik cyklistických aktivit pro děti.

BeKing2022_1BI9727.jpg

"Byl to neuvěřitelný, velmi krásný den," řekl Cavendish. „Jet s mnoha mými kolegy zde v Monaku pro dobrou věc bylo úžasné a to je to, co dělá tuto akci tak výjimečnou.“

První ročník BeKing vyhrál Philippe Gilbert, jehož bohatá a úspěšná kariéra se pomalu chýlila ke konci, a loni se na nejvyšší stupínek postavil Primož Roglič.

Slovinec, který po letošní sezóně vymění Jumbo-Visma za BORA-hansgrohe, v rámci letošní akce konečně obdržel prestižní cyklistickou cenu Vélo d’Or, kterou získal před třemi lety, kdy vyhrál Vueltu, Lutych a na Tour skončil druhý, ale stále ji neměl v držení, protože kvůli covidu nebyl vhodný čas na její předání.

BeKing2022_1BI9628.jpg

Byla to úžasná doba plná aktivit směřujících k organizaci této akce, nepochybně to bylo pár měsíců rušných, ale s vědomím, že to všechno má smysl pro naši budoucnost, pro lepší způsob života našich mladých lidí a těch, kteří potřebují konkrétní pomoc prostřednictvím spolků, které podporujeme,“ řekla na závěr úspěšného třetího vydání Claudia Morandini, manželka Mattea Trentina.

"Byl to další krásný sportovní zážitek. Viděli jsme na trase spoustu lidí a to je velká odměna za úsilí, které jsme všichni věnovali organizaci a podpoře této akce. Musím poděkovat všem svým kolegům za důvěru a nasazení. Jsem opravdu nadšený a připravený přemýšlet o dalším ročníku," uzavřel 34letý Matteo Trentin, který po sezóně svlékne dres UAE Emirates a nahradí ho barvami švýcarského Tudor Pro Cycling, kde podepsal na další tři roky.