Schlegel přestupuje do Elkov Author

15.11.2018 | Miloš Židík

Schlegel přestupuje do Elkov Author

Michal Schlegel se po dvou letech v polské sestavě CCC Sprandi Polkowice vrací do českého týmu. Od ledna posílí Elkov Author.

Tým Elkov Author má za sebou první týmové setkání před sezónou 2019, do které vstupuje s další posilou. Týden před odletem do španělského Calpe se sešel kompletní tým (s výjimkou nemocného Matěje Zahálky) v Hradci Králové, aby si doladil a odzkoušel materiální vybavení pro novou sezónu. Do ní vstoupí Elkov Author nakonec s pěti posilami. K již avizovanému Matěji Štibingrovi z Dukly Praha, Karlu Hníkovi z Pardus Tufo Prostějov, Dominiku Neumannovi z Topforex-Lapierre a Františku Sisrovi z CCC Sprandi Polkowice, přibude jeho týmový kolega Michal Schlegel. 

Ten přichází jako typický vrchař po dvouletém působení v ProContinental týmu, kde nasbíral nejen velké zkušenosti včetně účasti na Giro d’Italia, ale i velmi dobré výsledky. „Letošní sezona nebyla úplně podle mých představ. Po dobrém úvodu na Tour of the Alps jsem nedostal další prostor na kvalitních závodech. Po pádu na Okolo Polska a zlomené klíční kosti jsem pak byl nucen předčasně ukončit sezonu, což mělo vliv i na další vyjednávání o pokračování v týmu. Kvůli nadměrnému množství volných jezdců se nepodařilo vyjednat ani žádné jiné angažmá a už jsem chtěl pomalu s cyklistikou končit. Naštěstí se ozval tým Elkov Author, který mi společně s Centrem sportu ministerstva vnitra Olymp nabídl smlouvu, za což jsem velmi vděčný, jelikož mě prakticky zachránil před koncem mé kariéry. Strašně moc se nyní těším na práci v novém týmu a s novými lidmi," popsal své pocity po prvním setkání s týmem Michal Schlegel. 

Elkov Author nakonec zůstane v příštím roce v celkovém počtu deseti závodníků, když se se závodní kariérou rozhodl rozloučit Vojtěch Hačecký, který v Hradci Králové působil čtyři sezony a vždy byl jeho velmi platným členem. Najíždět první objemy zamíří hradecká stáj už za týden do španělského Calpe, odkud se vrátí až těsně před Vánoci. 
Foto Elkov Author a SirottiMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Jakub
Supersilný tým v ČR, který mám tušení, neztratil by se výkonnostně ani ve World Tour. Škoda, že divoké karty na Grand Tour dostávají domácí celky, tyhle jména by myslím, zanechali třeba na Giru větší stopu.
15.11.2018 18:34:54
Mellon
@Jakub - podľa mňa príliš optimistický pohľad, prokonti úroveň áno, WT nie.
15.11.2018 21:44:06
cirkl a andula
No jo no, v ProContinentalu toho moc neukázal a v CCC ještě míň. Zkrátka to není talent od pána Boha a ta dřina pořád "na kole" se mu asi zajídá, takže zpátky Česko...
19.11.2018 21:32:45