Sisr 3. v etapě, Schlegel celkově 6. na Sibiu Tour

08.07.2019 | TZ Elkov Author

Sisr 3. v etapě, Schlegel celkově 6. na Sibiu Tour

František Sisr vybojoval po Michalu Schlegelovi další třetí místo v etapě Sibiu Tour UCI 2.1 a Michal Schlegel udržel v 6. místo v celkovém pořadí. V týmové soutěži navíc Elkov Author bere 3. místo.

Poslední 170 km dlouhá etapa rumunského závodu první kategorie se nesla už v předpokládaném duchu poslední rovinaté části tohoto podniku. Po startu se opět nastupovalo až do chvíle, kdy od pelotonu odjela skupina pěti jezdců. Ty kontroloval peloton v čele s Karlem Hníkem na bezpečný odstup tak, aby bylo možné je včas sjet.
 
K tomu došlo 15 km před cílem, kdy se pole opět spojilo a bylo zřejmé, že dojde na plánovaný hromadný spurt. Závodníci týmu Elkov-Author již dva kilometry před cílem najeli na špici a snažili se vybojovat pozici pro Františka Sisra. Ten 500 metrů před cílem již vzal spurt na sebe a v závěru celého závodu vybojoval 3. místo. Michal Schlegel dojel také v hlavní skupině a tím si udržel celkové 6. místo v závodě, který vyhrál Kostaričan Rivera z celku Androni Giocatolli - Sidermec. 
 


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


cirkl a andula
Co je to platný, beru jen nejvyšší místo na bedně-to první. To je jako "saganek" je většinou taky pořad druhej...
08.07.2019 15:46:28