V našlapaném startovním poli, kde mimo jiné jelo 134 juniorů, vybojoval v reprezentačním dresu jedenácté místo Jan Zatloukal, který za vítězným Britem Charliem Aldridgem zaostal o 1:44. Mezi juniorkami si skvěle vedla Magdalena Mišoňová, která se prosadila ve světové konkurenci na desátém místě. Magdalena dojela do finiše se ztrátou přes tři minuty za vítěznou švýcarskou reprezentantkou Jacqueline Schneebeli.

Odpoledne program světového poháru pokračoval závodem mužů do třiadvaceti let, kde se představili pouze dva čeští jezdci. Nejlépe skončil David Zadák na 78. místě a na 116. místě skončil při své premiéře na světovém poháru Sam Jirouš.

V neděli odstartují elitní kategorie. V 11:20 startují ženy a ve 14:35 muži. Závod můžete sledovat živě na ČT Sport nebo na Red Bull TV.

Sobotní dopoledne v německém Albstadtu patřilo juniorských kategoriím, jež se do programu světového poháru vrátily po šesti letech.

Výsledky:

Junioři:

1. Charlie Aldridge (Brit.) 58:21 min. 2. Carter Woods (Kan.) +0:13 3. Lukas Maleszewski (Bel.) +0:22... 11. Jan Zatloukal +1:44, 27. Jan Sáska +3:55, 44. Lukáš Elčkner +5:21, 59. Oskar Marek +6:40, 60. Josef Hladík +6:44, 62. David Šulc +6:50, 92. Karel Ponížil +9:31 (všichni ČR).

Juniorky:

1. Jacqueline Schneebeli (Švýc.) 53:57 min. 2. Luisa Daubermann (Něm.) +0:48 3. Ronja Blöchlinger (Švýc.) +1:42... 10. Magdalena Mišoňová +3:07, 26. Adéla Holubová +6:12, 33. Kateřina Vaverkková +7:29, 36. Kateřina Štefanová +8:26, 44. Zuzana Šafářová +10:12 (všichni ČR).

Muži U23:

1. Filippo Colombo (Švýc) 1:17:42 hod., 2. Vlad Dascalu (Rum.) +0:02, 3. Antoine Philip (Fr.) +0:02... 78. David Zadák +8:52, 116. Samuel Jirouš -1 kolo (oba ČR)