Strade Bianche žen: první Women´s World Tour závod po restartu sezóny

31.07.2020 | Jiří Vlasák, foto: Strade Bianche

Strade Bianche žen: první Women´s World Tour závod po restartu sezóny

Než se zítra postaví na start této italské klasiky muži, absolvují svůj závod i ženy. I od nich se můžeme dočkat dramatické a napínavé podívané. Největší favoritkou je určitě obhájkyně prvenství z loňského roku a aktuální světová šampionka Annemiek Van Vleuten, která před týdnem nenašla přemožitelku ve třech španělských jednorázových závodech, kde se sešla vynikající konkurence.

Ženy stejně jako muži startují i končí v Sieně, avšak na rozdíl od mužských 186 km si ony dají 136 km. Budou se pohybovat po totožné trase, jen zkrácené o příslušné kilometry, takže i ony se budou muset vypořádat s prašnými cestami a prudkými stojkami.

Na start, který se odehraje v pravé poledne, nastoupí 23 týmů po 6 závodnicích, chybět nebude žádný z osmi World Tour týmů. V cíli jsou závodnice očekávány kolem 16. hodiny, zhruba dvě a půl hodiny před prvními muži. A my budeme doufat, že mezi nimi bude některý z českých cyklistů: Zdeněk Štybar, Roman Kreuziger  a Petr Vakoč.

Mezi další favoritky ženské verze vedle Annemiek Van Vleuten patří například Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM), 25 letá polská cyklistka, která se na tomto závodě umístila v posledních čtyřech letech (závod se jezdí od roku 2015) postupně třikrát druhá a loni třetí. V pelotonu bude i Elizabeth Deignan z týmu Trek-Segafredo, která se v prvních třech ročnících postavila vždy na stupně vítězů: druhá, první (2016) a třetí. Závod vyhovuje i naturelu Elise Longo Borghini, týmové kolegyně Deignan, která má z tohoto závodu už dvě třetí místa a jedno vítězství (2017). A že má dobrou formu, dokázala na předešlých závodech v Baskicku, kde dokončila postupně čtvrtá, druhá a třetí. Aktuální dobrou připravenost na stejných závodech prokázala i Anna Van der Breggen (Boels-Dolmans), vítězka Strade Bianche z roku 2018.

Velmi dobře se v prvních závodech po restartu sezóny v Baskicku prezentovala i letošní posila týmu, v jehož dresu závodí Nikola Nosková, Clara Koppenburg (Équipe Paula Ka). I ji započítejme mezi kandidátky stupňů vítězů na Strade Bianche. Nikola však v nominaci není. České cyklistky ale na startu chybět nebudou. V týmu Bepink se objeví obě, které dres tohoto týmu v současné době oblékají: Melissa Van Neck a Markéta Hájková. Mezi favoritky je počítat nemůžeme, ale zvláště v případě Markéty to vypadá, že se zase dostává do závodního rytmu a že by se mohla pohybovat v první polovině startovního pole.

Jiří Vlasák
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste