Také Cofidis se už pochlubil dresy pro sezónu 2023

31.12.2022 | Jiří Vlasák, foto: Mathilde L'Azou - Photographe / Van Rysel, Cofidis

Také Cofidis se už pochlubil dresy pro sezónu 2023

Týmy postupně odhalují podobu svých dresů na rok 2023. Do skupiny těch, kteří své nové soupravy už představili, se zařadil i tým Cofidis.

Dresy stejně jako pro rok 2022 ušila firma Van Rysel, sídlící v srdci Flander na samém severu Francie ve městě Lille.

Z porovnání obou variant je zřejmé, že ani u Cofidisu nedošlo k zásadní změně designu, ale k posunu ano. K větší převaze červené, která v celé ploše mírně ztmavla černošedými abstraktními motivy.

Na rukávech, zakončení kalhot a na prsou De Rosu nahradil Look, resp. Corima. Důvod je nasnadě. Tým vyměnil dodavatele bicyklů. Francouzský tým dal přednost francouzským výrobcům. Věrný zůstává i dalšímu domácímu dodavateli firmě Ekoï.

Tým mezi sezónami vyměnil pouze čtyři jezdce. Nejvýznamnější posilou je španělský vrchař Jonathan Lastra, přicházející z druhodivizního Caja Rural. 

Jedničkou bude opět Guillaume Martin, spolehlivý etapový jezdec, letos mj. 14. na italském Giru. V týmu pokračuje i Benjamin Thomas, v uplynulé sezóně mj. vítěz dvou krátkých etapáků Etoile de Bességes (2.1) a Boucles de la Mayenne (2.Pro). V týmu má podepsáno na další dva roky také spolehlivý etapový jezdec a velmi slušný vrchař Simona Geschke, mj. 2. ve vrchařské soutěži z letošní Tour de France, když ho po devíti etapách o puntíkatý dres připravil až v závěru závodu celkový vítěz Jonas Vingegaard.

Mezi výborné vrchaře a etapové jezdce patří i Ion Izagirre, 7. z letošní Paris-Nice a 2. z Okolo Baskicka, Jesús Herrada, vítěze 7. etapy Vuelty, či Victor Lafay, vítěze 3. etapy letošního Arctic Race of Norway.

Tým by se měl také opírat o univerzála Simone Consonniho, klasikáře Axela Zingleho a sprintery Bryana Coquarda a Maxe Walscheida

O výsledkovém posunu týmu vypovídá umístění podle UCI bodů. Zatímco v roce 2020 skončil na 19. a o rok později na 14. místě, tak letos to dotáhl už na 10. místo.

loading...

Jiří Vlasák
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE