Poslední roky se závod jezdil jako jednorázovka. Letos se organizátoři rozhodli udělat z něj etapák. Trasu původní jednorázovky zachovali, ale první den jí předsadili profilově lehčí etapu.

loading...

Z profilu etap je zřejmé, že čistokrevným sprinterům tady pšenka nepokvete. Sice se tu pár rychlíku sejde a mezi nimi zaujímá přední místo i Matyáš Kopecký (Unibet Rose Rockets), ale zda svou závěrečnou rychlost dostanou šanci uplatnit, zas tak jisté není.

Favority celkového pořadí tedy hledejme mezi zdatnými vrchaři. Podle rankingu je jedničkou Tom Pidcock (Pinarello Q36.5), který tady ale odstartuje do nové sezóny, takže o jeho formě se lze jen dohadovat. 

Největšími konkurenty by mu měly být týmy Bahrain - Victorious s Pellem Bilbaem a Matejem Mohoričem, jakož i UAE Team Emirates s Timem Wellensem, Igorem Arrietou či Marcem Solerem.

633122090_1707527957051770_8773922112932708725_n.jpg

Docela vysoko může myslet i sestava Unibet Rose Rockets. Týmovou jedničku si připíchne na dres Adam Ťoupalík, zda ale bude skutečnou jedničkou teprve budeme moci sledovat. Kandidátů na tento post tu ale nejspíš bude víc, počínaje Clémentem Venturinim a konče Christianem Eikingem.

Loni tu vyhrál Fabio Christen (Q36.5), když byl nejlepší z 10členné skupiny, proto bude mít letos na dresu jedničku Tom Pidcock. Předloni přijel do cíle jako první sólově Ben O'Connor, tehdy ještě v dresu Dacathlonu.

Závod vysílá Eurosport, první etapu od 14:30, druhou od 14:00 hod.