Švýcarský tým prošel při vstupu do roku 2023 zásadní proměnou. Z kontinentálního Swiss Racing Academy postoupil se změněným názvem Tudor Pro Cycling do úrovně ProTeams. Totálně překopal sestavu a soupisku rozšířil ze 16 na 21 závodníků.

V sezoně získal 11 vítězství, z toho 7 v závodech ProTour. Dále 35 umístění na stupních vítězů a 103 v první desítce. Nejúspěšnějším jezdcem se stal sprinter Arvid De Kleijn jak co do počtu získaných bodů, tak vítězství, kterých bylo 6. Byl to také on, kdo pro tento tým vybojoval premiérovou výhru na úrovni Pro Tour, když v březnu vyhrál Milano - Torino (na snímku).

Do další sezony tým hlásí 27 podepsaných jezdců, mezi nimi také Petra Kelemena. Přišlo šest nových tváří, všichni z úrovně World. Nejznámějším je klasikář Matteo Trentin (UAE Emirates) a dále to jsou vrchař Michael Storer (Groupama-FDJ), sprinter Alexander Krieger (Alpecin-Deceuninck) a pak tři kluci z dsm-firmenich: sprinter Alberto Dainese, jezdec do kopců Marius Mayrhofer a vrchař Florian Stork.

V době, kdy se tým sešel na společném kempu ve švýcarském Sursee, představil veřejnosti závodní stroj pro nastávající sezonu. Už v průběhu té letošní prodloužil tým spolupráci s BMC o dalších šest let.

V roce 2024 budou závodníci týmu vlastněného Fabianem Cancellarou sedlat model Teammachine R, vyvinutý společnostmi BMC a RedBull Advanced Technologies. Bicykl je osazen koly DT Swiss s plášti Schwalbe, sadou Sram Red AXS, pedály a computerem Wahoo a sedlem Selle Italia.

„Jsme nadšeni, že můžeme pokračovat v této cestě s Tudor Pro Cycling. Tým jde od úspěchu k úspěchu a s přírůstky velkých jmen na soupisku v kombinaci s novými bicykly jsme připraveni společně posouvat hranice, kam až je to možné,“ řekl David Zurcher, CEO BMC Group

V této sezoně to byl pro náš tým velký krok vpřed a kluci to zvládli na všech frontách. Náš vztah s BMC byl – a nadále je – klíčovou součástí našeho růstu a rozvoje. Geografická blízkost obou centrál znamená, že vztah přesahuje tradiční vztah mezi sponzorem a týmem. Pracujeme a vyvíjíme se společně, každý den. V Tudor Pro Cycling usilujeme o dokonalost v každém ohledu. A BMC takovou dokonalost poskytuje,“ kontroval na oplátku Fabian Cancellara

Tým se opět chystá na několik významných klasik a týdenních etapových závodů nejvyšší kategorie a doufá v divokou kartu na některou z Grand Tour. Letos se účastnil 56 jednorázových a etapových závodů, z toho bylo 11 z kategorie WorldTour. V nich dosáhl na nejlepší výsledky Alexander Kamp, který přišel před sezonou z týmu Trek-Segafredo, když dojel 7. na GP Quebec a 9. na Amstel Gold Race. Z pohledu získaných UCI bodů obsadil Tudor 25. místo na světě jako 7. nejlepší ProTeam.