Tuto sobotu odstartuje již 35. ročník Tour de Zeleňák. Dorazíte?

04.09.2019 | TZ organizátor závodu

Tuto sobotu odstartuje již 35. ročník Tour de Zeleňák. Dorazíte?

Na první zářijovou sobotu, tentokrát vyšla na 7. září, se chystá již 35. ročník nejstaršího veřejného silničního cyklistického závodu pro děti a širokou veřejnost v České republice. Tour de Zeleňák je opravdovým svátkem cyklistiky v severních Čechách pro více než 600 účastníků.

Závod měřící 54 km se startem i cílem na rumburském Lužickém náměstí vede kolem celého Šluknovského výběžku a je určen opravdu všem bez ohledu na sportovní výkonnost. Trasa není nikterak náročná, přesto se cyklista několika stoupáním na trati nevyhne.

V průběhu závodu si na své přijdou také děti, které mají svá klání přímo na náměstí v Rumburku. Po vyhlášení vítězů následuje bohatý doprovodný program v podobě vystoupení hudebních kapel (Hlahol Teplice, DCRadio, Ajdontkér a Angelic Project), divácké tomboly a to do pozdních večerních hodin.

V předloňském roce nový Obr Zeleňák na dvojnásobné trati se osvědčil a stejně jako loni, tak i letos, bude zařazen do největšího českého seriálu silničních závodů pro amatérské závodníky – RoadCup, takže i dlouhotraťaři si přijdou na své.

Na své si přijde především divák

Po roce znovu bude možné na náměstí sledovat celý průběh závodu na velkoplošné obrazovce nebo online na RoadCycling.cz. Proto neváhejte přijít již na start závodu kolem půl desáté, po startu přesednete před obrazovku a počkáte tak na své favority přímo na náměstí. Po dojezdu dospělých zatleskáme ještě dětem a nakonec všem nejlepším na stupních vítězů. Svou účast také přislíbil bývalý velký profesionál a jediný český medailista z Mistrovství světa, Lubor Tesař, který se pro letošní rok stal ambasadorem závodu.

Součástí závodu jsou tradičně kategorie historických kol, koloběžek nebo klasických Favoritek. Historie ze samotné akce přímo čiší. Obnovila se taktéž velmi oblíbená kategorie horských kol. Divácká kulisa je na české poměry na našem závodě nadstandardní. Tour de Zeleňák je opravdovým svátkem cyklistiky nejen pro Severočechy.

Loňská atmosféra:

1632


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste