Tým, v němž končí Zdeněk Štybar, pokračuje Josef Černý a přichází Jan Hirt, představil dres pro rok 2023

18.12.2022 | Jiří Vlasák, foto: Wout Beel, Getty Sport, Okolo Slovenska/Ján Melicher

Tým, v němž končí Zdeněk Štybar, pokračuje Josef Černý a přichází Jan Hirt, představil dres pro rok 2023

Tým, který nás vždy zajímal víc než jiné, protože v jeho sestavě působil dvanáct let Zdeněk Štybar a poslední dva roky i Josef Černý, a zajímat nás bude i nadále, protože k Josefu Černému se nově přidává Jan Hirt, představil dres pro sezónu 2023. Tři dresy budou muset být speciální a to pro mistra světa, mistra Evropy a mistra Francie.

Dres od výrobce Castelli zachovává kontinuitu posledních let, ale změna tu je. Je dána i tím, že došlo ke změně na postu titulárního sponzora, takže Quick-Step Alpha Vinyl z roku 2022 se mění na Soudal – Quick Step v roce 2023.

Výrazný červený obdélník, logo titulního sponzora Soudal, se nyní objevuje přes hruď, přičemž druhý sponzor Quick-Step se posunul níže a trochu se zmenšil. Dres však dostává více než jen sponzorskou aktualizaci. Hlavní modrá barva je nyní tmavší a rámuje bílou část, která se táhne přes hruď a rukávy a kde jsou umístěna loga sponzorů. Kalhoty jsou tmavě modré.

Josef Černý, vítěz Okolo Slovenska 2022

Belgický tým, který aktuálně trénuje na společném kempu ve Španělsku,  patřil i v roce 2022 k nejlepším na světě, i když pozici lídra v počtu získaných UCI bodů ani v počtu vítězství z roku 2021 neobhájil. V žebříčku UCI skončil na 5. místě a v počtu výher (47) dosažených v týmovém dresu ho o jedno vítězství překonaly týmy Jumba a UAE. K oněm 47 však nutno připočítat i dvě dosažená v národních dresech a těmi jsou mistrovství světa a mistrovství Evropy.

Chlubit se je tedy určitě čím. Vedle titulů mistra světa (Evenepeol) a Evropy (Jakobsen) také ziskem španělské Vuelty, klasik Lutychu a San Sebastianu (vše Evenepoel), etapami na Tour de France (Lampaert, Jakobsen), Giru (Cavendish) i Vueltě (Evenepoel) atd.

O víc jak polovinu vavřínů se podělili dva borci: Remco Evenepoel (15) a Fabio Jakobsen (13). Dvě vítězství do společné pokladnice přidal i Josef Černý, když vyhrál etapu na Coppi e Bartali (2.1) a konečné pořadí na Okolo Slovenska (2.1).

Tým opouští po 12 letech Zdeněk Štybar i Iljo Keisse, který v týmu působil ještě o rok déle

Po dvanácti letech tým opouští Zdeněk Štybar. Příští rok ho budeme vídat v dresu australského BikeExchange. Do týmu přišel v roce 2011 a v jeho dresu dosáhl na 18 vítězství, mezi nimiž vynikají dvě etapy a celkové prvenství na Eneco Tour a etapa na Vueltě z roku 2013, mistrovský dres a etapa na Eneco Tour z roku 2014, Strade Bianche a etapa na Tour de France z roku 2015, etapa na Tirrenu z roku 2016, mistrovský dres z roku 2017 a Omloop Het Nieuwsblad a E3 BinckBank Classic z roku 2019.

Tým se s ním rozloučil mj. na sociálních sítích těmito slovy: „Dvanáct skvělých let, posetých tolika nezapomenutelnými okamžiky, skvělými výhrami a fantastickými vzpomínkami, končí, ale jedna věc je jistá: Štyby bude vždy součástí Vlčí smečky.“

loading...

Jiří Vlasák
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE