Účast i úroveň Krále Šumavy se zvedá

28.08.2019 | Vít Šklebený

Účast i úroveň Krále Šumavy se zvedá

AUTHOR Král Šumavy 2019 road, memoriál Františka Šraita má za sebou úspěšný 26. ročník. Od roku 2016 se tradiční silničářská akce koná formou rallye.

Výsledky se skládají ze součtu měřených úseků, které v letošním roce poprvé nevedly pouze do kopce, ale na prvním a posledním společném úseku pro obě trasy závodu se jezdci svezli i ve sjezdech, které okořenily průběh „časovek“.

Přípravu závodu v týdnu před konáním na poslední chvíli zkomplikovalo odvolání jedné z dotčených osob správního řízení o povolení trasy na území Šumavského národního parku, ale vše se podařilo drobnými změnami na trasách zvládnout. Pouze došlo k prodloužení obou tras o několik km a přesunu měřených úseků do jiných lokalit. Dlouhodobým problémem jsou rozsáhlé pozemní práce na komunikacích po celé Šumavě a z toho plynoucí problémy s objízdnými trasami a zvýšeným provozem na vedlejších silnicích, které by jinak byly pro závod ideální.

Sportovní úrovni maratónu prospělo zařazení do RoadCupu 2019. Na delší trase 177 km z TOP 5 průběžného pořadí RoadMarathon 2019 nechyběl nikdo. Obhájce vítězství z roku 2018 Jan Beneš byl oslaben žaludečními problémy v týdnu před startem a závod nedokončil, ale v boji o prvenství jej zastoupil jiný domácí závodník Jiří Reeh. Tento maratonec - biker v součtu všech měřených úseků o dvacet sekund porazil druhého Michala Smolku, který tak získal největší bodový příděl do pořadí RoadMarathon série. Na třetím místě se ztrátou 1:31 dokončil Jaroslav Hradecký. Mezi ženami si korunku pro královnu do Polska odvezla Joanna Garlewicz. Na kratší trase si vítězství odvezli Petr Toman a Jana Matlášková.

Celkově nejvyšší účast za poslední 4 roky, stoupající sportovní úroveň a podle rozhovorů v cíli i vysoký stupeň spokojenosti závodníků, tak lze ve zkratce charakterizovat Krále Šumavy road 2019. Pořadatelský tým z Triatlon klubu Klatovy se již nyní začal zamýšlet nad další podobou a budoucností závodu. Veškeré informace budou na webu závodu ještě v průběhu roku 2019.



Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste