ATT Investments je aktuálně podle zisku UCI bodů čtvrtým nejlepším světovým a stále prvním evropským kontinentálním týmem. Je to velký úspěch a zároveň i závazek, opravňující k vyšším očekáváním.

Od čtvrtka 27. července přichází na řadu jeden z nejvýznamnějších závodů ze sezónního programu pardubického týmu, Czech Tour (2.1).

Oslovili jsme sportovního ředitele Petra Kaltofena, abychom zjistili, v jaké sestavě a s jakými cíli jde ATT Investments do nejvýznamnějšího domácího etapového závodu, který se skládá ze čtyř etap a je určen v celkové klasifikaci především pro ty typy cyklistů, kteří zvládají náročný kopcovitý terén.

Tomáš Jakoubek

Koho a proč jste nominovali a na koho se nedostalo, byť by byl také platným členem týmu?

Nominováni jsou Jakub Otruba, Márton Dina, Karel Camrda, Tomáš Jakoubek, Jiří Petruš, Matúš Štoček a Daniel Turek.  V nominaci jsou tedy především silní vrchaři, dále závodníci, kteří dokáží jet po rovině a dostat se do úniku. Nedostalo se bohužel na Michala Schurana, který se po zranění dostává do dobré formy, a Jana Kašpara. 

S jakými předpokládanými úkoly jdou jednotliví závodníci do závodu?

Dva závodníky máme na celkové pořadí, další dva až tři jsou určeni na účast v denních únicích a boj o dílčí úspěchy. Zbylí dva pak budou k dispozici pro lídry. 

Daniel Turek

S jakými ambicemi, cíli jdete do závodu? Jaká je hlavní ambice? Závodník do top ten?

Umístění v top 10 je určitě jedním z cílů, ale samozřejmě je to závod na českém území, budeme se tedy snažit zviditelnit v únicích, a tím pádem bojovat v dílčích soutěžích o některý z dresů. 

Jsou některé etapy pro vybrané cíle příhodnější, které a proč? 

Všechny etapy budou náročné, nejen profilem, ale i díky silné konkurenci. První etapa nejspíš skončí hromadným dojezdem, zbytek už pak bude o vrchařských schopnostech jednotlivých závodníků. 

Matúš Štoček

Zaměřují se vybraní závodníci na konkrétní etapy s cílem uspět právě v nich?

Především druhá a třetí etapa budou rozhodující pro celkové pořadí, proto právě tyto pro nás budou nejdůležitější. Ale závod budeme řešit den po dni. 

Co říkáte konkurenci, která se na závod chystá? Kteří cyklisté patří podle vás k top favoritům celkové klasifikace?

Konkurence vypadá velice dobře. Uvidíme na místě, koho týmy nasadí, ale určitě favority lze hledat především mezi jezdci World týmů, tedy Bora-hansgrohe, Jumbo-Visma a Intermarché. Silné ale budou i špičkové druhodivizní, jako Uno-X, Israel-Premier Tech, EOLO-Kometa, Tudor Pro Cycling či Green Project-Bardiani CSF. 

Jakub Otruba

Pokud Petr mluví o dvou závodnících na celkové pořadí, má na mysli Jakuba Otrubu a Mártona Dinu (viz titulní snímek). Na nedělním českém závodě ze série Visegrad 4 Brno – Mikulov – Brno odvedl Jakub Otruba obrovské množství práce právě ve prospěch Mártona Diny, který nakonec obsadil 3. místo.

K nadcházejí Czech Tour maďarský závodník řekl: Czech Tour je pro tým jeden z nejdůležitějších závodů sezóny. A je to vrchol i pro mě. Profilově by mi mohl vyhovovat, takže doufám, že nějaké pěkné výsledky přinesu. Letos jsme předvedli několikrát, že jsme schopni konkurovat profi týmům, a já doufám, že to předvedeme znovu. Většina kluků je v opravdu dobré kondici, takže do toho jedeme s plným nasazením a jako vždy ze sebe vydáme to nejlepší!”

Karel Camrda