Déšť proměnil dnešní okruh trati v doslova jedno velké bahniště, takže jízdu na kole častokrát vystřídal běh s kolem na ramenou. Hodně závodníkům se to vůbec nelíbilo a uvažovalo se dokonce o tom, že závod bude zrušen. Ovšem na podnicích kategorie UCI o tom rozhoduje hlavní rozhodčí, a ten z Polska rozhodl, že závod se uskuteční, což bylo strašně náročné hlavně pro mládežnické kategorie.

Mezi ženami kralovala Czeczinkarová, která vyhrála prakticky stylem start – cíl. Jako zdatné cyklokrosařce bahno vadilo ze vše závodnic zřejmě nejméně. Hned po prvním výběhu se dostala na čelo startovního pole, a tak to zůstalo až do cíle, kterým projela s náskokem 1:17 před Terezou Tvarůžkovou (Expres CZ – TUFO Team Kolín), třetí Helena Karásková Erbenová (Czech MultiSport Coaching) ale již mela ztrátu téměř osmi minut. 

Dnes se běhalo snad osmdesát procent trati. Sjezdy jsem zvládala bez problémů, výběhy s kolem na ramenou. Pojala jsem to tak spíše cyklokrosově a ve výbězích jsem asi nejvíce získávala. Byl to spíše závod kdo více vydrží, o vůli a hodně silový, protože kolo mělo rázem místo deseti snad dvacet kilo a na zádech to bylo znát. Vítězství jsem nečekala, ale vzhledem k tomu, že jsem jela doma, tak z toho mám velikou radost,“ řekla Jana Czeczinkarová.

Podobně jako Czeczinkarová si vedl mezi muži i Slovák Matej Ulík. I on se hned po prvním výběhu osamostatnil na čele závodu a svým soupeřům nedal šanci jej ohrozit. Náskok si postupně navyšoval a v cíli byl o téměř dvě minuty dříve před Polákem Krzystofem Lukasykem, třetí skončil německý biker Alex Bregenzer, jeho odstup byl již ale pětiminutový. Nejlepší z našich jezdců skončil na pátém místě Jan Rajchart z GAPP System – Kolofix MTB Racing Team.

Dnes mi hrálo vše do karet, musím poděkovat celému týmu za spolupráci. Podařilo se mi dobře odstartovat a na vrchu prvního kopce jsem byl již na čele. Zdálo se mi, že na to mám, a tak jsem za to vzal. Měl jsem přehled, věděl jsem, že náskok mám stále nad minutu, tak jsem si to již jen hlídal, abych nic nepokazil. Řekl bych, že dnes to bylo hodně o hlavě,“ byla slova Mateje Ulíka.

Výsledky:

Ženy:

 1. Czeczinkarová (Berria Vittoria Factory Team) 1:13:08
 2. Tvarůžková (Expres CZ – TUFO Team Kolín) +1:17
 3. Karásková Erbenová (Czech MultiSport Coaching) +7:46
 4. Srnská (Dukla Praha) +9:05
 5. Wojtylaová (Pol.) +11:42
 6. Novotná (GAPP System – Kolofix MTB Racing Team) +12:57.

Muži:

 1. Ulík (SR/Expres CZ – TUFO Team Kolín) 1:05:35
 2. Lukasyk (Pol.) +1:53
 3. Bregenzer (Něm.) +5:07
 4. Hrtánek (SR) +6:05
 5. Rajchart (GAPP System – Kolofix MTB Racing Team) +6:54
 6. Černý (Expres CZ – TUFO Team Kolín) +7:25

Junioři:

 1. Hojka (Expres CZ – TUFO Team Kolín) 45:44
 2. Takács +1:33
 3. Vas (oba Maď.) +2:09
 4. Friedel (DK Bikeshop Racing Team) +2:42
 5. Novotný (Dukla Praha) +3:06
 6. Naxera (Expres CZ – TUFO Team Kolín) +3:40

Juniorky:

 1. Vojtíšková (SR) 57:23
 2. Grzegorzewská (Pol.) +2:57
 3. Chladoňová (SR)  +5:28, …6. Pernická (BIKE Pro Racing) +10:51